تولید پهپاد هوشمند برای جنگل كاری

تولید پهپاد هوشمند برای جنگل كاری

بست روید: یك شركت تجاری برای مقابله با نابودی جنگل ها، پهپادی ساخته كه می تواند با كاشت بذر در نقاط مختلف به رویش باردیگر درختان كمك نماید.به گزارش بست روید به نقل از انگجت، برمبنای بررسی های سازمان ملل حدود ۴۲۰ میلیون هکتار از جنگل های جهان از سال ۱۹۹۰ به بعد به سبب تبدیل به زمین های کشاورزی از بین رفته اند و بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ حدود ۱۰ میلیون هکتار جنگل نیز بطور سالانه نابود شده اند.
از سوی دیگر گرمایش زمین، آتش سوزی و دیگر بلایای طبیعی نیز به تداوم این روند کمک کرده است. پیش بینی می شود این روند به تولید ۷۳۰ میلیارد تن دی اکسیدکربن اضافی تا اختتام دهه جاری میلادی منجر شود.
برای غلبه بر این مشکل شرکت دندرا سیستمز پهپادهای خودران جدیدی را ساخته که مجهز به هوش مصنوعی هستند و با بهره گیری از الگوریتم های خود زمین و محیط اطراف را بررسی نموده و برای بذر پاشی و کاشت پوشش گیاهی جدید تصمیم می گیرند.
از این پهپادها می توان برای حمل درختچه های کوچک و مواد تغذیه ای مورد نیاز آنها و انتقال این محموله ها به منطقه درنظر گرفته شده برای جنگل کاری نیز استفاده نمود. شرکت سازنده می گوید این روش یک روش سریع، کم هزینه، بهینه و با دقت بالا برای احیای جنگل ها در مناطق مختلف دنیاست.
اولین مرحله برای اجرای طرح مورد اشاره عکس برداری هوایی از نقاط اطراف است. سپس با بررسی عکس ها بوسیله هوش مصنوعی پهپاد برای کاشت درخت وبذرافشانی تصمیم گیری می شود. هر یک از پهپادهای این شرکت قادر به حمل ۲۲ کیلوگرم بار نیز هست و سنسورهای این پهپادها می توانند تصاویری با دقت ۲ تا ۳ سانتیمتر در هر پیکسل تهیه کنند.


منبع:

1399/08/07
23:45:47
5.0 / 5
1763
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید