با لرزش در هنگام خطر؛

ساعتی كه ناشنوایان را از مرگ نجات می دهد

ساعتی كه ناشنوایان را از مرگ نجات می دهد

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن ساعتی ویژه ناشنوایان و كم شنوایان ساخته اند كه با بررسی اصوات محیطی، كاربران را از خطرات مهم مانند نزدیك شدن یك خودرو باخبر می كند.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، ساعت سوند واچ دارای یک سیستم لرزاننده است که در صورت دریافت اصوات محیطی مهم ساعت را به لرزش درمی آورد. همین طور پیام متنی بر روی نمایشگر این ساعت قابل مشاهده خواهد بود که نشان میدهد صدای دریافتی مربوط به چه وسیله ای بوده، شدت آن چقدر بوده و کاربر باید تا چه مدت هشیاری خودرا حفظ کند.
طراح اصلی این ساعت فردی کم شنوا به نام دروف جین است. این ساعت دارای یک میکروفون قوی است که بخش زیادی از صداهای محیطی را دریافت و سپس پردازش می کند. پس از پردازش اصوات، این ساعت در مورد شدت و فاصله اصوات و اینکه باید در مورد کدامیک از آنها به کاربر هشدار داده شود، تصمیم می گیرد.
سیستم هوش مصنوعی این ساعت تنها کاربر را در مورد اصوات مهمی مانند صدای اختتام گرم شدن غذا در ماکروویو، صدای زنگ در، بوق خودرو، پارس سگ ها و دیگر حیوانات خطرناک و گریه نوزدان باخبر می کند. البته این ساعت قادر به تشخیص اصوات متنوع دیگری مانند صدای آبشار، چهچهه پرندگان و غیره نیز هست.
برای استفاده بهینه از این ساعت یک اپلیکیشن اندرویدی نیز تهیه شده است. هنوز زمان ارائه این ساعت به بازار و قیمت آن معلوم نیست.

1399/08/09
22:43:01
5.0 / 5
1723
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید