تولید رباتی كه تماس چشمی برقرار می كند و زل می زند

تولید رباتی كه تماس چشمی برقرار می كند و زل می زند

به گزارش بست روید محققان شركت دیزنی از تولید رباتی اطلاع داده اند كه قادر به زل زدن به انسان ها و برقراری تماس و تعامل چشمی با افراد است.به گزارش بست روید به نقل از اسلش گیر، انسان ها در زمان صحبت کردن با یکدیگر با هم تماس چشمی برقرار می کنند و احساسات و عواطف خویش را از این طریق منتقل می کنند. ربات ها چنین توانایی ندارند و نمی توانند با چشم های مصنوعی خود تعامل حسی ایجاد کنند. اما محققان شرکت دیزنی رباتی با قابلیت تعامل حسی و عاطفی تولید کرده اند.
ربات تولیدی این شرکت دارای چشمانی است که می تواند به طرف مقابل زل بزند و کاری کند که کاربر تصور کند ربات دارای عواطف و احساسات است. ربات مذکور دارای یک نیم تنه انسان نما با توانایی شنیدن منحصر به فرد است. نمونه های ساده تر این ربات در پارک های شرکت دیزنی هم به کار گرفته شده است.
برای ایجاد حس زل زدن به افراد، در چشم این ربات ها از لنز خاصی استفاده شده که حرکات چشم انسان ها را ردگیری کرده و بر همین مبنا به چشم اشخاص زل می زند. این ربات همینطور با استفاده از سنسورهای خود حس و حال افراد شامل شادمانی، غم و ترس و غیره را درک می کند و نحوه زل زدن و تعامل حسی خویش را بر همین مبنا تنظیم می کند.
برای حرکت دقیق و سریع چشم های این ربات در پشت آنها از موتور ظریفی هم استفاده شده است. موتور مورد اشاره حرکت لایه لایه چشم ربات را تسهیل می کند. این ربات قادر به پلک زدن، نگاه بریده بریده، مطالعه متون و غیره هم هست.


منبع:

1399/08/10
11:39:32
5.0 / 5
1834
تگهای خبر: ربات , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید