رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد

صدور مجوز تولید برای ۴ داروی گیاهی مؤثر در درمان كرونا

صدور مجوز تولید برای ۴ داروی گیاهی مؤثر در درمان كرونا

رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: علیرغم مخالفت هایی كه با طب سنتی وجود دارد با حمایت و پیگیری وزیر بهداشت از طب ایرانی، ۴ داروی گیاهی مؤثر در درمان كرونا مجوز تولید كسب كرده اند.به گزارش بست روید به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، جلسه بررسی بهره مندی از ظرفیت های طب ایرانی برای درمان کرونا با حضور دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو و اساتید برجسته طب ایرانی در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: علیرغم مخالفت هایی که با طب سنتی وجود دارد با حمایت و پیگیری دکتر نمکی از طب ایرانی، ۴ داروی گیاهی مؤثر در درمان کرونا مجوز تولید کسب کرده اند.
وی با اشاره برخی ادعاها پیرامون داروهای طب سنتی برای درمان کرونا اضافه کرد: در برخی از موارد گروه هایی که این داروها را عرضه می کنند یا صرفا آکادمیک و علمی هستند و در صنعت تجربه ای ندارند و یا کاملاً تجربی هستند و با فرهنگ کار دانشگاهی آشنا نیستند.
شانه ساز با اشاره به ظرفیت های بالقوه طب ایرانی تصریح کرد: با پشتیبانی دکتر نمکی حجم پروانه هایی که برای گیاهان دارویی و طب ایرانی صادر می شود افزایش یافته است و حتی داروسازهای بزرگ کشور به این سمت روی آورده اند.
رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: با پیمودن روند استانداردسازی های داروهای گیاهی و طب سنتی مشکلات کسب مجوز این داروها برطرف خواهد شد.

1399/08/14
14:54:08
5.0 / 5
1710
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید