سه مدل جدید كامپیوتر مك اپل رونمایی گردید

سه مدل جدید كامپیوتر مك اپل رونمایی گردید

به گزارش بست روید شركت آمریكایی اپل مدل های جدید كامپیوتر مك را كه در آنها به جای اینتل، از پردازنده های ساخت خود این شركت استفاده شده است، رونمایی نمود.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، اپل طی یک مراسم مجازی مدل های جدید نوت بوک "مک بوک ایر"، "مک بوک پرو" ۱۳ اینچی و "مک مینی" را که در ساخت آنها پردازنده های جدید M۱ اپل بکار رفته است، معرفی نمود.

این شرکت اعلام نمود پردازنده جدید سبب بهبود مصرف نیرو و عمر باطری بهتر در لپ تاپها، گرافیک سریعتر و سرعت اپلیکیشن، پردازش سریعتر وظایف یادگیری ماشینی و امنیت بهتر می شود. اپل اعلام نمود عمر باطری "مک بوک ایر" جدید حداکثر ۱۸ ساعت است در حالیکه عمر باطری "مک بوک پرو" به ۲۰ ساعت می رسد.

قیمت مک مینی با ۱۰۰ دلار کاهش، از ۶۹۹ دلار شروع می شود و قیمت "مک بوک ایر" از ۹۹۹ دلار و "مک بوک پرو" از ۱۲۹۹ دلار آغاز خواهد شد.

پردازنده M۱ یک واحد پردازش مرکزی هشت هسته ای دارد و شامل یک واحد پردازش گرافیکی هشت هسته ای است که امکان اجرای بازیهای ویدیویی و اپلیکیشنهایی که گرافیک سنگینی دارند را فراهم می آورد و طبق اعلام اپل، قویترین تراشه از نظر عملکرد است که تابحال ساخته شده است.

عرضه محصولات جدید، اعتماد اپل به پردازنده های سفارشی خود و همینطور تردید نسبت به تراشه های اینتل را نشان میدهد. اپل عرضه پردازنده هایش را از سال ۲۰۱۰ با آی پد و سپس آیفون شروع کرد. با رونمایی کامپیوتر های جدید مک، اپل حالا در همه محصولاتی که عرضه می کند از سیلیکون سفارشی استفاده می نماید.

اپل در ژوئن اعلام نمود که کنار گذاشتن استفاده از تراشه های اینتل دو سال زمان می برد و چنین اقدامی زیرساخت مشترکی را در میان همه دستگاههای ساخت اپل فراهم خواهد نمود. بدین سان آیفونها، کامپیوتر های مک، آی پد و اپل واچهای آینده با تراشه مشابهی کار می کنند. این امر به دستگاههای اپل امکان می دهد با یکدیگر بهتر کار کنند و اپلیکیشنهای آیفون بتوانند برای اولین بار روی کامپیوتر های مک اجرا شوند.

اپل کمتر از ۱۰ درصد از بازار کامپیوتر های شخصی را در اختیار دارد ازاین رو تأثیر مستقیم محدودی روی فروش اینتل خواهد داشت اما این تغییر بارزکننده بحرانی است که بزرگترین تراشه ساز جهان را فراگرفته است. این شرکت فرایند تولید جدید خویش را به تاخیر انداخته و به رقبایش فرصت داده تا به پای این شرکت برسند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، همکاری میان اپل و اینتل در سال ۲۰۰۵ و بعد از کنار گذاشته شدن پردازنده های پاور پی سی از جانب استیو جابز، موسس فقید اپل شروع شد. اینتل به اپل کمک کرد با کامپیوتر های ویندوز که در آن زمان قدرتمندتر بودند، رقابت فشرده ای داشته باشد.

مدیران اپل اعلام نمودند محصولات جدید از هفته آتی موجود خواهند بود.

ارزش سهام اپل بعد از این رویداد حدود ۰.۲ درصد صعود کرد.

منبع:

1399/08/21
18:53:57
5.0 / 5
1865
تگهای خبر: آیفون , شركت , فروش , قیمت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید