یك كارشناس هوانوردی عمومی:

تاكسی های هوایی مشابه هواپیماهای تجاری هستند

تاكسی های هوایی مشابه هواپیماهای تجاری هستند

به گزارش بست روید كارشناس هوانوردی عمومی با اشاره به اینكه تاكسی های هوایی مشابه هواپیماهای تجاری هستند، بیان نمود: این هواپیماها از لحاظ ایمنی قابل استفاده در كشور هم هستند.به گزارش بست روید به نقل از مهر، آرمان بیات عضو کمیته توسعه هوانوردی عمومی در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: در واقع خطوط هوایی و یا شرکتهای هواپیمایی که می شناسید در بحث ایرلاین ها، هواپیماهای بزرگ مسافربری هستند که برحسب برنامه بین دو مسیر رفت وآمد می کنند؛ اما در بحث تاکسی هوایی به صورت غیر برنامه ای و دربستی پرواز بین دونقطه هم انجام می شود که عمدتاً با هواپیماهای کوچک است.
وی اضافه کرد: این فرآیند بخش مهمی از حمل و نقل هواپیماهای کوچک و هوانوردی عمومی است که در مسیرهای کوتاه انجام می شود و در مسیرهای بلند هم اسم ایرچارتر می گیرد که بحث استراتژیک در توسعه حمل و نقل هوایی در تمام دنیاست و در اصل پشتوانه تمام خطوط هواپیمایی کشورهاست.
بیات اظهار داشت: در مورد زیرساخت لازم است بگویم اگر در حمل و نقل جاده ای، وسایل نقلیه را بین اتوبوس، وانت و غیره مثل ماشین های سنگین و سبک تقسیم نماییم، در ساختار هوایی هم از جهت ساخت و کاربری بسیار شبیه به حمل و نقل جاده ای است. درواقع ایر لاینها همان اتوبوس ها هستند که برای خدمت رسانی به کار گرفته شده اند و ما متأسفانه در خلال چهاردهه گذشته اصلاً به هواپیماهای کوچک و سبک نرسیدیم، مثل اینکه جاده داشته باشید و فقط از اتوبوس استفاده کنید.
عضو کمیته توسعه هوانوردی عمومی اظهار داشت: این پروژه به صورت زیرساختی در حال طراحی و بهینه سازی است و در کنار آن امیدواریم این طرح بعداً بتواند سبب ایجاد شرکت ها و کسب وکارهای کوچک شود.
بیات در مورد کاربری تاکسی های هوایی اظهار داشت: ازلحاظ ایمنی هم سازمان هواپیمایی کشوری بر مبنای اسناد قابلیت پروازی که صادر می کند، قابل استفاده می باشد و مشابه هواپیماهای تجاری است.
وی اظهار داشت: در بحث استفاده از هواپیماهای خصوصی، شما این حق را دارید هر زمان به هرکجا و طبق برنامه خودتان و به شکل دربستی حرکت کنید اما در ایرلاین ها باید سفر را مطابق با برنامه از پیش تعیین شده و همراه با مابقی مسافران انجام دهید.


منبع:

1399/08/25
20:48:48
5.0 / 5
1422
تگهای خبر: شركت , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید