اخراج ۱۰ هزار كارمند IBM در اروپا

اخراج ۱۰ هزار كارمند IBM در اروپا

به گزارش بست روید شركت اینترنشنال بیزنس ماشین (IBM) به منظور كاهش هزینه ها در واحد خدماتش، می خواهد حدود ۱۰ هزار موقعیت شغلی را در اروپا حذف كند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: این تعدیل گسترده شامل حال حدود ۲۰ درصد از کارکنان شرکت IBM در اروپا می شود. عمده این تعدیل در آلمان و انگلیس و همینطور در لهستان، اسلواکی، ایتالیا و بلژیک انجام می گیرد.

این شرکت تعدیل نیرو در اروپا را پیش تر در دیدار با نمایندگان کارگری اروپایی مطرح کرده بود. ارزش سهام IBM بعد از انتشار این خبر در نیویورک ۱.۶ درصد کاهش پیدا کرد. ارزش سهام IBM سال جاری ۸.۶ درصد نزول داشته است.

سخنگوی IBM اظهار نمود تصمیماتی که در مورد کارکنان گرفته می شود به شکلی است که بتوانیم بهترین پشتیبانی را برای مشتریانمان انجام دهیم.

بزرگترین تعدیل در کسب و کار خدمات IT شرکت IBM انجام می گیرد که فعالیت های زیرساختی روزمره مانند مدیریت مراکز دیتای مشتری و حمایت سنتی از فناوری اطلاعات برای نصب، اجرا و تعمیر تجهیزات را انجام می دهد. این شرکت در اکتبر اعلام نموده بود می خواهد این کسب و کار را مستقل کرده و به واحد جدید رایانش ابری هیبریدی و هوش مصنوعی خود متمرکز شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت IBM زمانی یک شرکت فناوری معتبر و نمادین بود اما ستاره اش در سال های اخیر که شهرتش در خدمات رایانش و IT از شرکتهای فناوری جدیدتری مانند آمازون عقب افتاد، افول کرد.
1399/09/08
13:16:40
5.0 / 5
1440
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید