عضو هیئت عامل صندوق نوآوری :

تأمین منابع صندوق نوآوری از محل صندوق توسعه ملی محقق نشد

تأمین منابع صندوق نوآوری از محل صندوق توسعه ملی محقق نشد

به گزارش بست روید عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: تأمین منابع صندوق نوآوری و شکوفایی از محل صندوق توسعه ملی توسط سازمان برنامه محقق نشد.به گزارش بست روید به نقل از مهر، دکتر مهدی کشمیری امروز در نشست «امضای توافقنامه هم سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شکوفایی در طرح های فناورانه پارک های علم و فناوری» که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: طرح های هم سرمایه گذاری از دو ماه پیش به صورت فراخوان در پارک های علم و فناوری منتشر گردید تا اگر این پارک ها طرح ویژه ای دارند با سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی پیش ببرند.
وی با اشاره به اینکه نتیجه آن فراخوان، ارسال ۴۵ طرح از پارک ها به صندوق بوده است، اظهار داشت: بعد از دو ماه ارزیابی صندوق، تعداد ۷ طرح انتخاب گردید تا در چارچوب هم سرمایه گذاری، طرح های فناورانه پارک ها پیش برود.
عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در این راستا، امروز قرارداد اجرای این پروژه ها بین پارک های علم و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی امضاء می شود.
کشمیری بیان نمود: با عنایت به ظرفیت کاری صندوق نوآوری و شکوفایی و احتیاج به منابع و امکانات، لازم است از جانب دولت، پشتیبانی جدی شود.
وی اظهار داشت: پیشبینی می نماییم اوایل سال آینده ظرفیت های مالی صندوق نوآوری و شکوفایی به نقطه انتهایی کارکرد خود برسد. از این رو برای ورود به فضای بعدی کاری، نیازمند تأمین جدی منابع خود است.
کشمیری با اشاره به اینکه ما انتظار داریم دوستان در مجلس شورای اسلامی این مورد را مورد پیگیری قرار دهند، اظهار داشت: خواهش ما این است که هیئت دولت در این خصوص ما را همراهی کند.
وی اظهار داشت: در قانون پیشبینی کاملاً شفافی در تأمین منابع صندوق در یک بند شده که متاسفانه از سال ۸۹ به بعد این بند از قانون متوقف شده است بنابراین امیدوار بودیم که این هم سال جاری محقق شود ولی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ هم محقق نشد.
عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: از طرفی موضوعات تأمین منابع صندوق نوآوری و شکوفایی از محل صندوق توسعه ملی، احیای بند قانون پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و اختصاص ۳، ۰۰۰ میلیارد تومان به صندوق از جانب رئیس سازمان برنامه و بودجه محقق نشد.
وی در حضور وزیر علوم اظهار داشت: ما انتظار داریم که برای این مورد پیگیر باشید.


منبع:

1399/09/25
22:45:22
5.0 / 5
1386
تگهای خبر: شركت , فناوری , نوآوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید