نارضایتی آمریكایی ها از تحریم ناكافی بزرگترین تراشه ساز چین

نارضایتی آمریكایی ها از تحریم ناكافی بزرگترین تراشه ساز چین

بست روید: دو قانونگذار جمهوریخواه از دولت ترامپ خواستند مقررات جدیدی که برای جلوگیری از دسترسی شرکت تراشه سازی SMIC چین به فناوری آمریکایی تصویب شده اند را تحکیم کند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، سناتور مارکو روبیو و مایکل مک کال، نماینده مجلس اعلام نمودند وضعیت فهرست سیاه تجاری وزارت بازرگانی آمریکا به حد کافی سفت و سخت نیست و باید بازنویسی شود تا نقصها موجود در آن که اجازه می دهد حدودا همه فروش به شرکت تراشه سازی SMIC بدون محدودیت ادامه پیدا کند و اهداف برتری نظامی حزب کمونیست چین تامین گردد، بسته شود. این دو سیاست مدار آمریکایی در نامه خود ابراز نگرانی کردند که بدون تغییر مقررات، پرداختن به تهدید بیش از پیش متوجه امنیت ملی بی اثر خواهد بود.

وزارت بازرگانی آمریکا در این زمینه اظهارنظر نکرد اما ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا روز جمعه گفته بود قرار گرفتن بزرگترین تراشه ساز چین در این فهرست سیاه یک اقدام ضروری بود تا اطمینان حاصل نماییم چین بوسیله شرکت SMIC قادر نخواهد بود به فناوریهای آمریکایی برای دسترسی به فناوری پیشرفته بومی و پشتیبانی از کارهای نظامی بی ثبات کننده خود نائل شود.

قانونگذاران آمریکایی از این که محدودیتهای فعلی تنها شامل فناوری مورد نیاز برای تولید نیمه رساناهای ۱۰ نانومتری و کوچکتر از آن می شود، ابراز نگرانی و اعلام نموده اند بنظر می رسد دولت اجازه داده است SMIC حدودا به تجهیزات تولید همه نیمه رساناها دسترسی داشته باشد.

این قانونگذاران اعلام کردند که نگرانند مقررات جدید تنها نمایشی بوده و منافع تجاری را به قیمت امنیت ملی آمریکا در نظر گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت SMIC هفته جاری اعلام نمود که قرار گرفتن در فهرست سیاه تجاری آمریکا تاثیر منفی روی کارهای تحقیقات و توسعه این شرکت در زمینه تراشه ۱۰ نانومتری و فناوری پیشرفته تر از آن خواهد داشت اما انتظار ندارد تصمیم آمریکا در کوتاه مدت روی فاینانس و کارهای این شرکت تاثیر منفی بگذارد.

منبع:

1399/10/03
21:53:56
5.0 / 5
1126
تگهای خبر: شركت , فروش , فناوری , قیمت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید