مشاور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران خبر داد

همكاری پژوهشگاه فضایی با ستاد مبارزه با مواد مخدر برای كشت ممنوعه

همكاری پژوهشگاه فضایی با ستاد مبارزه با مواد مخدر برای كشت ممنوعه

به گزارش بست روید مشاور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به انعقاد یازده قرارداد همكاری با دانشگاه ها، اظهار داشت: ۴۰ مقاله حاصل از همكاری این پژوهشگاه با دانشگاه ها در همایش ملی فناوری فضایی عرضه شده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، دكتر سید جواد موسوی در پنل تخصصی طراحی و ساخت ماهواره كه همزمان با نخستین همایش "ملی فناوری فضایی و كاربردهای آن" در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای فضایی پژوهشگاه فضایی، اضافه كرد: با همكاری كه با ستاد مبارزه با مواد مخدر داشتیم، موفق به طراحی راهكاری برای رصد این حوزه شده ایم.
وی در این باره تصریح كرد: با پایش صورت گرفته توسط ماهواره موفق به شناسایی اراضی شده ایم كه در آنها مبادرت به كشت خشخاش شده بود.
مشاور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در ادامه با اشاره به اقدامات این پژوهشگاه برای توسعه اكوسیستم فناوری فضایی، تصریح كرد: بعضی از پلت فرم های این اكوسیستم شامل آزمایشگاه ها و توسعه فناوری های پیشرفته مانند عملگرها و سنسورگرها را بوجود آورده ایم.
موسوی توسعه فناوری ها و دانش های فضاپایه را از سیاست های این پژوهشگاه نام برد و افزود: بر این اساس با انعقاد یازده قرارداد همكاری با دانشگاه های تراز اول كشور، ۲۵۰ طرح در چارچوب رساله های كارشناسی ارشد و دكتری اجرایی شده است.
او همینطور بیان كرد: ۴۰ مقاله از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی كه با همكاری سایر دستگاه ها اجرایی شده است، در همایش ملی فناوری فضایی عرضه شده است.1397/11/09
18:29:22
5.0 / 5
4796
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , ماهواره
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید