شبكه اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مكان محور بوجود آمد

شبكه اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مكان محور بوجود آمد

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری میزبان اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مکان محور شد.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری مبادرت به یکپارچه سازی اطلاعات آزمایشگاه های موجود در کشور در سامانه شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کرده است.
این کار با هدف ارتقای زیرساخت های آزمایشگاهی و هم افزایی در بهره وری امکانات موجود انجام شد. همینطور استفاده بهینه از این اطلاعات هم سو با منافع ملی و توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان و مهندسان مشاور حوزه ژئوماتیک از دیگر اهدافی است که در این اقدام دنبال می شود.
پایه و اساس پیشرفت و دستیابی به تکنولوژی های جدید، انجام پژوهش های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که دسترسی محققان به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می کند. یکی از طریق کارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه ای جامع از توانمندی های آزمایشگاهی کشور در حوزه فناوری های پیشرفته و راهبردی است.
این شبکه با دستور معاون علمی فناوری، با هدف هم افزایی توانمندی های آزمایشگاهی کشور تشکیل شد. از این پس اطلاعات آزمایشگاه های موجود کشور در حوزه فناوری ژئوماتیک هم به این شبکه اضافه شده است.
همچنین در این شبکه اطلاعاتی از خدمات آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه تهران، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان نقشه برداری کشور و برخی شرکتهای دانش بنیان حوزه ژئوماتیک عرضه و تا آخر سال ۱۴۰۰، اطلاعات همه آزمایشگاه های فعال حوزه ژئوماتیک را در این شبکه ثبت و ضبط می شود.


منبع:

1399/10/14
01:04:24
0.0 / 5
1057
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید