با ابداع یك الگوریتم؛

سیستم جدید هوش مصنوعی علائم مغزی را به سخنرانی مبدل می كند

سیستم جدید هوش مصنوعی علائم مغزی را به سخنرانی مبدل می كند

به گزارش بست روید محققان برای نخستین بار موفق به ابداع الگوریتم هوش مصنوعی شده اند كه قادر به تبدیل علائم مغزی بخش شنوایی مغز و تبدیل آنها به سخنرانی دقیق است.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، سیستم كامپیوتری كه بدین منظور ابداع شده دقت بالایی دارد و راه را برای طراحی سیستم های ارتباطی متنوعی كه با استفاده از مغز كنترل می شوند هموار خواهد ساخت.
مهندسان كامپیوتر و متخصصان علم نانو در آمریكا با همكاری یكدیگر رابط كاربری خاصی را برای این سیستم هوش مصنوعی طراحی نموده اند كه می تواند سیگنال ها و علائم مغزی را به كلمات و تصاویری مبدل كند كه به سادگی قابل درك و تبادل باشند.
در آینده از این روش می توان برای كنترل انواع وسایل و ابزار محیطی با استفاده از مغز و بدون نیاز به هیچ گونه محصول واسطه ای بهره گرفت.
روش مورد اشاره به درمان بیماران هم كمك شایانی خواهد كرد، چونكه درك شرایط آنها را به صورت مستقیم برای پزشكان ممكن می كند. در آزمایشی كه با استفاده از همین سیستم هوش مصنوعی بر روی تعدادی بیمار انجام شد محققان توانستند ۳۰ دقیقه از امواج مغزی آنها را ثبت كرده و به متن قابل درك از وضعیتشان مبدل كنند.
دقت سیستم مورد اشاره برای درك علائم مغزی و تبدیل آنها به متن در حدود ۷۵ درصد است، اما پژوهشگران قصد دارند دقت سیستم مورد اشاره را باز هم بالا برند.

1397/11/11
21:19:45
5.0 / 5
5208
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید