در نمایشگاه CES؛

خودروی پرنده با ۴ پروانه رونمایی گردید

خودروی پرنده با ۴ پروانه رونمایی گردید

به گزارش بست روید شرکت جنرال موتورز از دو طرح اولیه رونمایی کرده که یکی از آنها یک تاکسی پرنده با ۴ پروانه و دیگری خودروی خودران لوکسی است که با صوت کاربر و حرکات دست فعال می شود.


به گزارش بست روید به نقل از دیلی میل، شرکت جنرال موتور در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۱ از یک تاکسی پرنده با برند کادیلاک رونمایی نمود.
طرح اولیه این خودرو نشان دهنده یک وسیله نقلیه است که به صورت عمودی از زمین بلند می شود و فرود می آید و ظرفیت یک سرنشین را دارد. همینطور بالاترین سرعت آن ۵۶ مایل بر ساعت است.
این خودروی پرنده دارای ۴ پروانه است که یک موتور برقی ۹۰ کیلووات ساعتی دارد. وسیله نقلیه مذکور افراد را از روی سقف ساختمان ها سوار می کند و وی را به نزدیک ترین ایستگاه در نظر گرفته شده نسبت به مقصدش پیاده می کند.
علاوه بر آن جنرال موتورز تلاش دارد علاوه بر آسمان یک خودروی لوکس دو نفره هم برای جاده ها بسازد. این شرکت از طرح اولیه یک خودروی مربع شکل به نام وسیله نقلیه خودران شخصی کادیلاک (PAV) رونمایی نمود که فضای داخلی آن شبیه لیموزین است اما راننده ای پشت فرمان وجود ندارد.
داخل خودرو سنسورهای زیستی به کار رفته در صندلی ها علایم حیاتی سرنشینان را رصد می کنند. سیستم خودرو با صوت راننده و حرکات دست او فعال می شود. البته وسیله نقلیه خودرو پنجره ای ندارد و به جای آن یک شیشه عظیم روی سقفش به چشم می خورد که تا بخش پشت خودرو امتداد می یابد.
یک نمایشگر هم داخل کابین وجود دارد که اطلاعات بیومتریک مسافران موارد دیگری مانند آب و هوا و زمان تخمینی رسیدن به مقصد نشان داده است. بعد از رونمایی ویدئویی این طرح ها، ارزش سهام این شرکت ۸.۸ درصد رشد کرد و ارزش بازاری شرکت به حدود ۷۰ میلیارد دلار رسید. هر دو این وسیله نقلیه نوآورانه بخشی از «پروتفولیو هالو» کادیلاک هستند اما معلوم نیست تولید آنها چه زمان شروع می شود.

1399/10/26
23:16:35
0.0 / 5
1354
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید