شركت امنیت سایبری قربانی هك پیشرفته شد

شركت امنیت سایبری قربانی هك پیشرفته شد

شرکت امنیت سایبری ˮسونیک والˮ قربانی حمله هماهنگی شد که از طرف هکرهای بسیار پیشرفته برای نفوذ به سیستمهای داخلی این شرکت انجام گرفت.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود حفره های امنیتی دو محصول به کاربران دسترسی ازراه دور به منابع داخلی این شرکت فراهم کردند.

هکرها از حفره امنیتی جدیدی که در بعضی از محصولات دسترسی ازراه دور "سونیک وال" بتازگی کشف شده بود، بهره برداری کردند.

هنوز مشخص نیست که آیا رخنه به "سونیک وال" توسط هکرهای مظنون روسی انجام گرفته که در حمله اخیر به سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی آمریکایی همچون شرکتهای امنیت سایبری دست داشته اند یا خیر. شناسایی اولیه این حمله در دسامبر نشان داد که هکرها با بهره گیری از نرم افزار شرکت "سولار ویندز" توانسته بودند رخنه کنند.

حداکثر ۱۸ هزار مشتری "سولار ویندز" آپدیت آلوده به کد مخرب را برای نرم افزار مدیریت شبکه اوریون این شرکت دریافت کرده اند با این وجود تصور می رود هکرها حملات بیشتر را مقابل نهادهای کمتری انجام داده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هکرها از متودهای دیگری برای نفوذ به شبکه های کامپیوتر شرکتها و سازمانها بهره برده اند که بتازگی شناسایی شده اند. بعنوان مثال شرکت امنیت سایبری "میلواربایت" در ۱۹ ژانویه اعلام نمود این شرکت توسط هکرهای مظنون روسی با بهره گیری از اپلیکیشنهایی که دسترسی ویژه به محیطهای آفیس ۳۶۵ و آزور مایکروسافت داشتند، هدف قرار گرفته است.
1399/11/05
13:35:54
0.0 / 5
1310
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید