آلمان در بحران كمبود تراشه دست به دامن تایوان شد

آلمان در بحران كمبود تراشه دست به دامن تایوان شد

به گزارش بست روید آلمان از تایوان خواست تولیدکنندگان تایوانی را مجاب کند تا کمبود تراشه های مورد استفاده در صنعت خودروسازی را تسهیل کنند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، خودروسازان در سرتاسر جهان به علت مشکلاتی که در تحویل تراشه به وجود آمده و در بعضی از موارد با اقدامات دولت سابق آمریکا ضد کارخانه های تراشه مهم چینی تشدید شده است، خطوط مونتاژ خودرو را تعطیل نموده اند. این کمبود تراشه روی فعالیت شرکتهای فولکس واگن، فورد موتور، سوبارو، تویوتا موتور، نیسان موتور، فیات کرایسلر اتوموبیل و سایر خودروسازان تأثیر گذاشته است.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان در نامه ای به وانگ می هوآ، همتای تایوانی خود درخواست نمود در مذاکرات با شرکت TSMC که بزرگترین تولیدکننده تراشه قراردادی جهان و یکی از تأمین کنندگان اصلی آلمان است، به این مساله بپردازد. وی در این نامه نوشت: صنعت خودروسازی آلمان در حال مذاکرات مستقیم با شرکت TSMC درباره افزایش تحویل است و سیگنالهای بسیار سازنده ای از این شرکت تایوانی برای حل این مشکل دریافت کرده است.

سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان اعلام نمود برلین به منظور کاهش وابستگی به شرکتهای آسیایی و اجتناب از مشکلات مشابه در آینده، سرگرم برنامه ریزی برای افزایش حمایت دولتی و بالا بردن ظرفیت تولید نیمه رساناها در آلمان و اروپاست.

وزارت امور اقتصادی تایوان اعلام نموده که از راه کانالهای دیپلماتیک درخواستهایی را برای کمک به تسهیل کمبود تراشه برای بخش خودرو دریافت کرده اما از نامه آلتمایر آگاه نیست. این وزارتخانه در واکنش به درخواستهای کشورها، مذاکرات با تولیدکنندگان تراشه را شروع کرده است.

شرکت TSMC در اطلاعیه ای اعلام نموده که مبحث کمبود تراشه برای شرکتهای خودروسازی مساله بسیار مهمی بوده و اولویت اصلی این شرکت است. وزارت اقتصاد تایوان به رویترز اعلام نمود شرکت TSMC اگر قادر به افزایش ظرفیت تولید باشد، تولید تراشه های خودرو را در اولویت قرار خواهد داد.

در این حال سخنگوی فولکس واگن اعلام نمود این شرکت خودروسازی آلمانی سرگرم مذاکره با تأمین کنندگان قطعات درباره ادعای خسارت احتمالی به علت کمبود نیمه رساناهاست.

شرکتهای بوش و کانتیننتال در بین تأمین کنندگان قطعه آلمانی هستند که با کمبود تراشه ها روبرو شده اند و به نوبه خود به تولیدکنندگان تراشه در تایوان و سایر کشورهای آسیایی متکی هستند.

به گفته منابع آگاه، تولیدکنندگان تراشه تولیدشان را به سایر بخشهای صنعتی دیگر که نرخ رشد بالایی داشته اند مانند دستگاههای الکترونیکی مصرفی متمرکز کرده اند و در نتیجه مشتریانشان در صنعت خودرو تراشه های کمتر از نیازشان تراشه دریافت کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، بر اساس گزارش مجله اتومبیل ووچه، فولکس واگن با سایر شرکتهای تأمین کننده قطعات مذاکره کرده اما نگران است که این مورد به قیمتهای بالاتر منتهی شود.

منبع:

1399/11/06
17:55:50
0.0 / 5
1327
تگهای خبر: الكترونیكی , شركت , صنعت , قیمت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید