با انعقاد تفاهم نامه؛

گام های جدی در توسعه فناوری های آب و انرژی برداشته شد

گام های جدی در توسعه فناوری های آب و انرژی برداشته شد

بست روید: تفاهم نامه های همکاری در امتداد توسعه فناوری آب و انرژی بواسطه بومی سازی فناوری های این حوزه توسط استارت آپ ها منعقد شد.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، تفاهم نامه های همکاری بین مهدی شریف زاده دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی، حسین سالاریه معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان، مجید دهبیدی پور رئیس پارک علم و فناوری شریف و یک شتابدهنده منعقد شد.
این تفاهم نامه در امتداد توسعه فناوری های آب و انرژی و بهره مندی از ظرفیت های انسانی در ایجاد شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق به امضا رسیده است.
نخستین تفاهم نامه همکاری با هدف استفاده از حداکثر ظرفیت ها برای توسعه فناوری، نوآوری و کسب و کارهای دانش بنیان در حوزه انرژی، تفاهم نامه همکاری ستاد توسعه فناوری آب و انرژی و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف منعقد شد.
این همکاری با محوریت ایجاد شرکت های دانش بنیان در حوزه انرژی و تجاری سازی، خدمات و توسعه بازار و محصولات آنها بین پارک علم و فناوری دانشگاه شریف و ستاد توسعه فناوری آب و انرژی رسید. شناسایی و ایجاد هسته های فناور و تبدیل آنها به شرکت های دانش بنیان در حوزه انرژی، پشتیبانی از تجاری سازی محصولات شرکت های فناور و نوآور در حوزه انرژی، توسعه بازار محصولات و خدمات شرکت های فناور و نوآور در حوزه انرژی، از محورهای این تفاهم نامه است.
پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، ضمن شناسایی هسته های فناور و استقرار آنها در پارک مطابق با اولویت های فناورانه ستاد، حمایت و هدایت هسته های فناور در مراحل پیش رشد، رشد و توانمند سازی، جهت دهی، ارزیابی و نظارت مستمر بر هسته های فناور در راه تجاری سازی را دنبال می کند.

در ادامه این مراسم همین طور در امتداد ایجاد زیست بوم هوشمندسازی ناوگان صنعت حفاری ایران با هدف شکل دهی و شتابدهی به استارت اپ های فناورانه، تفاهم نامه میان ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی، شرکت ملی حفاری ایران و شتابدهنده ای منعقد شد.
شکل دهی و شتابدهی به استارت اپ های نرم افزاری و سخت افزاری فناورانه، شناسایی موضوعات اولویت دار و کوشش برای رفع آن ها به کمک شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و صنایع خلاق از محورهای این تفاهم نامه همکاری است.
در این مراسم تفاهم نامه همکاری ستاد آب و انرژی و بنیاد ملی نخبگان بمنظور بهره گیری از ظرفیت نیروی انسانی نیز منعقد شد. این تفاهم نامه همکاری برای پشتیبانی از پژوهشگران دوره پسادکتری ویژه متقاضیان طرح شهید دکتر چمران بنیاد ملی نخبگان برای هم افزایی و بهره گیری از ظرفیت های مشترک منعقد شد.
در پشتیبانی از اجتماع نخبگانی، بهره گیری از توانمندی های دانش آموختگان برتر دوره دکتری تخصصی، قبل از اشتغال دائم و پشتیبانی از توسعه پژوهش های علمی اولویت دار و تقاضامحور، با همکاری دانش آموختگان برتر دوره دکتری تخصصی منعقد شد.
هم افزایی ظرفیت های بنیاد ملی و ستاد برای توسعه پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دوره تحصیلی دکتری تخصصی و بسترسازی برای بسط چرخه علم و فناوری و زیرساخت های انسانی پژوهش در مراکز علمی کشور از دیگر محورهای این تفاهم نامه است.


منبع:

1399/11/07
13:28:43
0.0 / 5
1042
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید