استفاده از رشته های رسانای پوستی برای كنترل حركات بدن

استفاده از رشته های رسانای پوستی برای كنترل حركات بدن

بست روید: پژوهشگران دانشگاه تافتس از طراحی رشته های بسیار باریک رسانایی آگاهی داده اند که با قراردادن آنها بر روی پوست می توان حرکات بدن را کنترل و بررسی کرد.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، پیگیری و بررسی حرکات بدن توسط پزشکان معمولاً با بهره گیری از دستگاه های پوشیدنی بزرگ و دست و پاگیری صورت می گیرد که دقت کافی هم ندارند و بسیار گرانقیمت هستند. کاربرد این دستگاهها مستلزم ایستادن در مقابل دوربین های پیچیده نیز هست. اما یک تکنولوژی جدید مبتنی بر استفاده از رشته های ساده بر روی پوست نیاز به کاربرد فناوری های گرانقیمت و پیچیده را از بین می برد.
رشته های نازک و ظریف مذکور پوشیده در یک جوهر کربنی و قادر به انتقال برق هستند. رشته های مذکور در واکنش به فشارهای مکانیکی خارجی تا می شوند و میزان رسانایی آنها تغییر می کند. بدین سبب با بررسی این تغییرات می توان پی به حرکات و تغییرات عضلات بدن انسان برد.
این رشته ها بر روی گردن انسان نصب شده و کارایی آنها جهت بررسی و پیگیری حرکت گردن ثابت شده است. با برقراری جریان برق در درون این رشته ها می توان حرکات گردن را به صورت لحظه به لحظه رصد کرد. انتقال دیتای مورد اشاره با بهره گیری از بلوتوث به کامپیوتر ها امکان دارد.
در این مرحله از الگوریتم های هوش مصنوعی برای مطابقت دادن تغییرات رشته های رسانا با تغییرات قسمتی از بدن که مورد بررسی است، استفاده می شود. دقت سیستم مذکور جهت بررسی حرکات بدن ۹۳ درصد است و از آن می توان برای کنترل و شناسایی این حرکات در زوایا و جهت های مختلف استفاده نمود.


منبع:

1399/11/12
13:35:06
0.0 / 5
1050
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید