حمایت مجلس شورای اسلامی از استارت آپهای حوزه پزشكی

حمایت مجلس شورای اسلامی از استارت آپهای حوزه پزشكی

به گزارش بست روید دبیر اول کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس آمادگی دارد که از استارت آپهای حوزه پزشکی حمایت کند تا محصولات داخلی توسعه پیدا کنند.به گزارش بست روید به نقل از مهر، دکتر فاطمه محمدبیگی امروز در شانزدهمین رویداد دوشنبه های استارت آپی در حوزه تجهیزات پزشکی که به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اعلان اینکه هم اکنون ایران در بعضی از حوزه های فناوری جز ۱۰ کشور اول دنیاست، اظهار داشت: دستاوردهای امروز پژوهشگران کشور در زمینه تجهیزات پزشکی نشان میدهد که پژوهشگران ایرانی محصولات نوینی دراین زمینه ها دارند که گرافت های استخوانی و ونتیلاتور نمونه ای از اینها هستند.
محمدبیگی اظهار داشت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا دستگاه های اکسیژن ساز، ماسک، محلول های ضد عفونی کننده و تجهیزات پزشکی و محافظتی از نیازهای کشور به شمار می رفت اما پژوهشگران در شرکتهای دانش بنیان توانستند این نیاز را برطرف کنند.
به گفته وی، امروز پس از گذشت ۱۱ ماه از شیوع اپیدمی کرونا می بینیم که کشور از ونتیلاتورهای تولید داخل استفاده می نماید.
دبیر اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر این روند نیاز داشتن به چنین تجهیزاتی در کشور ادامه داشت همانند تعدادی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا و آمریکا و انگلستان مجبور بودیم ماسک اکسیژن را از صورت بیماری برداریم و به بیمار دیگری متصل نماییم.
وی اشاره کرد: اما حالا با درایت گردانندگان این حوزه، پارک های علم و فناوری، تولید کنندگان توانستیم ونتیلاتورهای داخلی را در بیمارستان ها به کار بگیریم.
محمدبیگی با تاکید بر هدایت سرمایه های کشور به سمت تولید محصولات داخلی اظهار داشت: ایران کشوری است که در وضعیت بحران قادر به مدیریت امور کشور است.
وی با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات پزشکی ارزان قیمت، عنوان کرد: ما آمادگی پشتیبانی از استارت آپهای ویژه را داریم و امیدوار هستیم که اتفاقات خوبی در این عرصه رخ دهد.
جذب سرمایه ۲۱ میلیارد تومانی توسط استارت آپهای ۱۵ حوزه
مصطفی بغدادی امروز در در شانزدهمین رویداد دوشنبه های استارت آپی در حوزه تجهیزات پزشکی که به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: صندوق نوآوری در دوشنبه های استارت آپی میزبان بیش از ۱۰۰ استارت آپ به صورت حضوری بوده است.
وی با اشاره به برگزاری ۱۵ رویداد استارت آپی در صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: طی این رویدادها ۲۸۰ میلیارد تومان درخواست تامین سرمایه از طرف استارت آپها داشتیم که از این مقدار ۲۱ میلیارد تومان توسط استارت آپ ها جذب سرمایه شده اند.


منبع:

1399/11/13
23:34:03
0.0 / 5
1329
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید