پیگیری وزارت ارتباطات برای رایگان شدن اینترنت معلولان

پیگیری وزارت ارتباطات برای رایگان شدن اینترنت معلولان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به درخواست یک کارآفرین، از پیگیری برای رایگان شدن اینترنت برای معلولین آگاهی داد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، پیشرفت فناوری، زندگی در دنیای امروز را بسیار آسان تر کرده است. در سالهای اخیر، فناوری های پیشرفته بمنظور افزایش توانمندی های انسان و برطرف نمودن نقصها و کمبودهای انسانی به کار گرفته می شود و در این میان فناوری های بسیاری تولید شده که می تواند تجربه فعالیت عادی را برای افراد کم توان فراهم آورد.
قبل از این، امیر ناظمی- رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، درباب نقش استفاده از تکنولوژیهای جدید در ایجاد دسترس پذیری اظهار کرده بود: وقتی از دسترس پذیری صحبت به میان می آید، بدین معناست که افراد با نیازمندی های خاص بتوانند از امکاناتی که بطور عمومی فراهم گشته است، استفاده کنند.
از این حیث، دسترس پذیری از دو جنبه حایز اهمیت است، یکی از منظر ارزشی و اخلاقی که جزو حقوق افراد محسوب می شود. جنبه دیگر که اغلب اوقات نادیده گرفته می شود، این است که برمبنای مطالعات انجام شده، ۷۰ درصد انسان ها در دوره ای از زندگی گرفتار نیازمندی های خاص می شوند. بنابراین، ایجاد دسترس پذیری در سایت های اینترنتی، نیازمند رعایت مجموعه ای از استانداردهاست.
وحید رجبلو، کارآفرین ایرانی و بنیانگذار یک استارتاپ است که تنها دو درصد بدنش توانایی حرکت دارد و توانسته بیش از ۲۰۰ سایت را طراحی کند. استارت آپ وی بعنوان پل ارتباطی میان توان جویان و خدمات رسانان مورد استفاده قرار می گیرد و با این کار شغل های مستقیم و غیرمستقیم بسیاری به وجود آورده است.
"توانیتو" حالا نزدیک به 1000 خدمات دهنده فعال دارد که در حوزه های سلامت، پزشکی، توانبخشی، آموزش و خدمات عمومی به شهروندان ایرانی و بوسیله این پلت فرم سرویس دهی می کنند. وحید رجبلو توانسته است فرصتی پدید آورد که بیش از ۱۴هزار شهروند دارای معلولیت و بدون معلولیت از خدمات آنلاین استفاده کنند.
این کارآفرین در سال ۱۳۹۹ توسط کمیته غیرانتفاعی بین المللی جوانان جهان (Junior Chamber International) بعنوان یکی از ۱۰ چهره تأثیرگذار در دنیا شناخته شده و این نخستین بار است که یک ایرانی در جمع جوانان تأثیرگذار جهان قرار می گیرد.
رجبلو بتازگی در توئیتر نوشته بود: لطفا اینترنت را برای معلولین رایگان کنید. مستمری ماهی ۱۲۰ هزار تومان بهزیستی کفاف خرید اینترنت را حتی برای یادگیری مهارتی نمی دهد. افراد معلول با انواع مشکلات اجتماعی و تبعیض ها و شهر نامناسب در خانه حبس هستند. تنها راه ارتباط ما اینترنت است، لطفا برای ما کاری کنید.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- هم در پاسخ به توئیت او عنوان کرد: تو به خاطر توانایی هایت آن قدر معروف هستی که روز گذشته از چند کشور و از راه های مختلف توئیت تو را برایم فرستادند. به محض دیدن پیام، پیگیری را شروع کردیم. باید یکسری مجوز بگیریم. مطمئن باش تمام تلاش مان را می نماییم تا به وظیفه مان درباره شما و سایر معلولین عمل نماییم.1399/11/15
18:05:08
0.0 / 5
1340
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید