مجری مطالعات بالینی واكسن كووایران بركت خبر داد؛

آغاز مرحله دوم مطالعات بالینی واكسن ایرانی كرونا

آغاز مرحله دوم مطالعات بالینی واكسن ایرانی كرونا

مجری مرحله کارآزمایی بالینی اولین واکسن کرونای تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام از آخر مرحله اول تست انسانی واکسن کوو ایران برکت تا نیمه اسفند ماه ۹۹ اطلاع داد.به گزارش بست روید به نقل از مهر، حامد حسینی مجری مطالعات بالینی اولین واکسن ایرانی کرونا در مورد آخرین وضعیت از مراحل تست انسانی این واکسن اظهار داشت: تا روز گذشته ۵۰ نفر از داوطلبان، دوز اول واکسن کوو ایران برکت را دریافت کرده اند و از این تعداد ۲۱ نفر دوز دوم را هم دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: تا اوایل هفته آینده همه نفرات باقی مانده وارد این مرحله از تست انسانی واکسن خواهند شد و مطالعه بالینی بر روی آنها شروع می شود.
مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد وضعیت سلامت داوطلبانی که در این زمان واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام را دریافت کرده اند اظهار داشت: وضعیت سلامت این افراد به صورت شبانه روزی توسط پزشکان متخصص رصد می شود و تا این لحظه تمام ۵۰ داوطلب در سلامت کامل هستند و تزریق واکسن هیچ گونه عوارض خاص و غیرقابل انتظاری نداشته است.
حسینی در مورد آغاز فاز دوم تست انسانی این واکسن اظهار داشت: نتایج انجام فاز اول مطالعات بالینی در مورد ایمن بودن واکسن تا نیمه اسفند سال جاری تحویل وزارت بهداشت خواهد شد و پس از صدور مجوزهای لازم، وارد مرحله دوم مطالعات بالینی در مورد اثربخشی واکسن خواهیم شد.


منبع:

1399/11/18
10:28:46
0.0 / 5
1314
تگهای خبر: تخصص , دانشگاه
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید