برای اولین بار؛

موتور موشك با پرینتر سه بعدی ساخته شد

موتور موشك با پرینتر سه بعدی ساخته شد

به گزارش بست روید یك استارت آپ فضایی انگلیسی ادعا می كند بزرگترین موتور موشك چاپ سه بعدی دنیا را بدون هیچ مفصلی و به صورت یك تكه ساخته است.به گزارش بست روید به نقل از ساینس آلرت، استارت آپ فضایی Orbex در انگلیس قسمت دوم موشك Prime را رونمایی نمود كه در حقیقت بزرگترین موتور موشك چاپ سه بعدی دنیا است. این موشك كه با سوخت تجدیدپذیر كار می كند ۲۰۲۱ میلادی پرتاب می شود.
این موشك با ۱۷ متر ارتفاع، به اندازه یك چهارم موشك فالكون ۹ است. این استارت آپ انگلیسی با مهندسان قدیمی ناسا و سازمان فضایی اروپا برای ساخت قسمت دوم یا موتور این موشك همكاری كرده است.
به گفته شركت مذكور این اولین باری است كه یك موتور موشك چاپ سه بعدی به صورت یك تكه و بدون هیچ مفصلی ایجاد می شود.
این بدان معناست كه موشك مذكور حدود ۳۰ درصد سبك تر و ۲۰ درصد كارامدتر از نسخه های مشابه است. عدم وجود مفصل یا جوش دادن قطعات به یكدیگر نشان داده است موشك می تواند دما و فشار بالا را بهتر تحمل كند.
علاوه براین موارد موشك طوری طراحی شده تا از پروپان زیستی (یك منبع سوخت تجدید پذیر) استفاده نماید كه تا ۹۰ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای می كاهد.
همچنین شركت فضایی انگلیسی Orbex تصمیم دارد مقرهای تولید و واحدهای طراحی موشك را در «ساترلند» واقع در اسكاتلند افتتاح كند.
این شركت می خواهد برای اولین بار موشك Prime را در ۲۰۲۱ میلادی به فضا ارسال نماید. همینطور Orbex با استارت آپ سوییسی Astrocast همكاری می كند تا ۶۴ ماهواره نانو را به فضا بفرستد. این ماهواره ها یك شبكه جهانی اینترنت اشیا فراهم می كنند.

1397/11/20
22:34:36
5.0 / 5
5025
تگهای خبر: اینترنت , ماهواره
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید