ساخت محصول چت صوتی در فیسبوك

ساخت محصول چت صوتی در فیسبوك

به گزارش بست روید شبکه اجتماعی فیسبوک که سابقه طولانی در کپی برداری از رقیبانش دارد، کار ساخت یک محصول چت صوتی را شروع کرده است.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، شرکت فیسبوک در جهت کوشش برای توسعه فعالیتش در اشکال ارتباطی جدید، در حال ساخت یک محصول چت صوتی مشابه اپلیکیشن محبوب کلاب هاوس (Clubhouse) است.

اپلیکیشن شبکه اجتماعی کلاب هاوس که به افراد اجازه می دهد در چت رومهای صوتی به صحبت درباره موضوعات مختلف بپردازند، محبوبیت رو به رشدی پیدا کرده است. منابع آگاه به روزنامه نیویورک تایمز اعلام نمودند مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک به اشکال ارتباطی صوتی علاقمند شده است و روز یکشنبه در اپلیکیشن کلاب هاوس ظاهر شد و درباره حقیقت افزوده و حقیقت مجازی صحبت کرد.

به گفته منابع آگاه، مدیران فیسبوک به کارمندانشان دستور داده اند محصول مشابهی بسازند. این محصول در مراحل اولیه طراحی قرار دارد.

فیس بوک سابقه طولانی در ورود به فناوریهای جدید و دنبال کردن ابزارهای مختلفی دارد که کاربران به خصوص مخاطبان جوان را جذب می کند. زاکربرگ سایت اشتراک گذاری عکس اینستاگرام، اپلیکیشن پیام رسانی واتس اپ و شرکت حقیقت مجازی اوکولوس را هنگامی که استارتاپهای کوچکی بودند خریداری کرد. این شرکت در سیلیکون ولی برای کپی برداری از رقیبانش مشهور است. اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ قابلیت استوری اسنپ چت را کپی کرد و سال قبل محصول مشابه تیک تاک به نام Reels را ارائه کرد. فیسبوک بعد از محبوبیت سرویس کنفرانس ویدیویی زوم در سال گذشته، سرویس چت ویدیویی گروهی رومز را ایجاد کرد و سال جاری سرگرم کار روی یک سرویس خبرنامه است.

کلاب هاوس سال قبل توسط پل دیویسون و روهان سث افتتاح شد و در بین نخبگان سیلیکون ولی بعنوان یک اپلیکیشن آیفون خصوصی که تنها با دعوت قابل دسترس است، محبوبیت یافت. این اپلیکیشن در مرحله بتا قرار دارد یعنی قبل از عرضه گسترده، هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد.

کاربران بعد از ثبت نام در کلاب هاوس، می توانند چت رومهای اختصاصی برای موضوعات مختلف ایجاد کنند. مدیوم مورد نظر کلاب هاوس به جای ویدیو یا متن، چت صوتی است. این اپلیکیشن در دوران همه گیری ویروس کرونا رونق پیدا کرد چونکه افراد در جست و جوی راههایی برای ارتباط با افراد دیگری بودند که در انزوا بودند. کلاب هاوس در کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا، ژاپن و ترکیه در صدر اپلیکیشنهای محبوب اپ استور بوده است. به قول موسسانش، دو میلیون کاربر هفتگی دارد.

دهها شخصیت معروف در این اپلیکیشن ظاهر شده و به مباحث مختلف پیوسته اند و از این سرویس برای تبلیغ پروژه هایشان استفاده می نمایند.

کلاب هاوس با ارزش یک میلیارد دلار، در ژانویه ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد. سال قبل ارزش این استارتاپ ۱۰۰ میلیون دلار بود و سرمایه گذارانش شرکت سرمایه گذاری اندرسن هوروویتز و بیشتر از ۱۸۰ نفر دیگر هستند.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، علاقه بین المللی به کلاب هاوس افزایش یافته و این اپلیکیشن دوشنبه هفته جاری در چین مسدود شد.

منبع:

1399/11/23
22:50:06
0.0 / 5
1166
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید