شبكه شاد مانع تعطیلی آموزش شد

شبكه شاد مانع تعطیلی آموزش شد

بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آنچه در شبکه شاد انجام گرفت، موجب شد تا آموزش تعطیل نشود و رکوردها دراین زمینه قابل توجه است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، مدارس همچون نخستین مراکزی بودند که از اوایل اسفندماه و به دنبال شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند؛ وزارت آموزش و پرورش از همان ابتدا آموزش های تلویزیونی را در دستورکار قرار داد و پس از چندی در ۲۱ فروردین ماه سال جاری موفق به راه اندازی پیام رسانی داخلی موسوم به «شاد» (شبکه اجتماعی دانش آموز) شد که استفاده از آن در سال تحصیلی جاری نیز بعنوان راهبرد اصلی آموزش و پرورش در دوران آموزش های غیرحضوری مدنظر است.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- امروز در اینستاگرام خود، آمار شبکه شاد را در قالب تصویر منتشر نموده و نوشت: در شبکه شاد اقدام مهمی برای آموزش مجازی انجام شد. همه دست به دست هم دادند تا آموزش تعطیل نشود و رکوردها دراین زمینه قابل توجه است.


مطابق این آمار، کل پیام های ارسال شده در این شبکه تاکنون، بیش از ۲۴ میلیارد و ۹۴۶ میلیون و بیشینه پهنای باند آن، ۴۰۳ گیگابیت برثانیه است، همین طور بیش از ۹ میلیارد و ۲۳۹ میلیون فایل در این شبکه ارسال شده است. همین طور تعداد دانش آموزانی که در طول این مدت در شبکه شاد حضور داشتند، بیش از ۱۲ میلیون و ۷۳۷ هزار، تعداد معلمان بیش از ۷۲۷ هزار و تعداد مدیران بیش از ۱۱۵ هزار بوده است.
این در حالیست که طبق آمارهای اعلام شده تا آذرماه سال جاری، ۱۱۰ هزار و ۹۷۹ مدیر، ۱۲ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۱۹۳ دانش آموز و ۷۰۶ هزار و ۳۴۲ معلم عضو شبکه شاد شده بودند و طبق آمار استخراج شده در آن زمان همین طور اعلام گردید میزان استفاده از شبکه شاد در گوگل فایربیس، تعداد کاربران یکتای فعال در ۲۸ روز منتهی به ۷ آذر، ۱۸ میلیون نفر، تعداد کاربران یکتای فعال در هفت روز منتهی به ۷ آذر نیز ۱۳ میلیون نفر و تعداد کاربران یکتای فعال در ۶ آذرماه نیز ۹.۶ میلیون نفر بوده است.
با این وجود، گزارش ها و اخبار شنیده شده از دانش آموزان حاکی از آنست که شبکه شاد همچنان با کاستی هایی هم راه است، البته آذری جهرمی قبل از این درباره مشکلات شاد و ارسال نشدن فایل ها گفته بود که بااینکه شاد رایگان است، اما اینکه فایلی ارسال نمی گردد، به کندی شبکه شاد برمی گردد که برای حل این مشکل، سرورهای جدید و هاردهای پرسرعت به این شبکه اضافه شده است.1399/11/30
21:39:12
0.0 / 5
1293
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید