استفاده از آهن رباهای مستعمل كامپیوتر ها برای تولید خودرو های هیبرید

استفاده از آهن رباهای مستعمل كامپیوتر ها برای تولید خودرو های هیبرید

پژوهشگران دانشگاه بیرمنگام می گویند می توان از آهن رباهای مستعمل مورد استفاده در کامپیوتر ها برای تولید برخی قطعات خودرو های هیبریدی استفاده نمود.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، انواع آهن ربا در طیف گسترده ای از محصولات الکترونیکی و برقی مانند ژنراتورهای توربین ها، دستگاه های ام آر آی و غیره به کار می روند. این قطعات پس از کاهش کارایی و اختتام استفاده کنار گذاشته می شوند. اما شرکت بنتلی با همکاری پژوهشگران دانشگاهی می خواهد تا از قطعات آهن ربای مذکور برای تولید خودرو های هیبریدی لوکس استفاده نماید.
برای جداسازی آهن رباهای مغناطیسی از هارد دیسک های قدیمی کامپیوتر ها از فناوری موسوم به HPMS استفاده می شود. از این طریق بازیابی آهن ربای نئودیمیم (NdFeB) ممکن می شود که از رایج ترین اشکال این فلز در کره زمین است. هزینه پایین عملیاتی کردن این فناوری و استفاده از هیدروژن بجای کربن همچون مزایای کاربرد فناوری مورد اشاره است.
فناوری مورد اشاره تولید باتری و برخی قطعات برقی مورد استفاده در خودرو های هیبریدی را تسهیل می کند. با توجه به این که کشورهای غربی برای تامین این نوع مواد اولیه فلزی بیش از اندازه به معادن چین وابسته هستند، از این طریق می توانند از وابستگی خود به این کشور هم بکاهند و برای تامین نیازهای خود به بازیافت مواد فلزی مستعمل متوسل شوند.

1399/12/05
14:09:51
0.0 / 5
1130
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید