تصویربرداری از خیابانها با ژئورادار محققان ایرانی

تصویربرداری از خیابانها با ژئورادار محققان ایرانی

بست روید: محققان یك شركت دانش بنیان موفق به ساخت ژئورادار سه بعدی برای تصویربرداری از محیط های شهری و خیابان ها شدند.به گزارش بست روید به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، علیرضا علیاری مدیرعامل شركت دانش بنیان سازنده ژئورادار سه بعدی برای تصویربرداری از محیط های شهری و خیابان ها اظهار داشت: ژئورادار سه بعدی سامانه ای است كه در تصویربرداری از محیط های شهری و خیابان ها برای به نقشه درآوردن لوله ها و شریان های حیاتی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی اضافه كرد: در این روش امواج الكترومغناطیسی با فركانس های مختلف به داخل زمین ارسال و بازتاب این امواج دریافت و مورد تحلیل قرار می گیرد. عمق مفید این امواج كم و به هدایت الكتریكی زمین و مقدار فركانس مورد استفاده بستگی دارد.
علیاری درباره مزایای سامانه ژئورادار سه بعدی اظهار داشت: مزایای این فناوری نسبت به دیگر روش های غیرمخربی كه در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد، شامل حمل و نقل آسان و قابلیت استفاده در محیط های شهری، مطابقت با معیارهای زیست محیطی، پردازش و تفسیر، سرعت بالای برداشت، قدرت تفكیك بالای عمودی و افقی، اطمینان در شناسایی شریان های زیرسطحی، توانایی بالای شناسایی مواد غیرفلزی و هزینه پایین عملیات می شود.

1397/11/24
15:59:30
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: فناوری , نوآوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید