ربات غریق نجات برای شناگران به بازار آمد

ربات غریق نجات برای شناگران به بازار آمد

غرق شدن ناگهانی شناگران یک تهدید همیشگی است که برای جلوگیری از وقوع آن یک ربات زیرآبی برای گشت زنی منظم در زیر آب دریا یا استخر طراحی شده است.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، بااینکه نیروهای نجات غریق همیشه برای حفظ جان شناگران در تلاش هستند، اما در بعضی موارد مشکلاتی در زیر آب برای افراد پیش می آید که از بیرون قابل تشخیص نیست. همین طور پرداخت حقوق به نجات غریق ها مستلزم تخصیص بودجه زیادی است که گاهی مقرون به صرفه نیست. از همین رو جایگزینی ربات های نجات غریق گزینه ای مناسب شمرده می شود.
نمونه اولیه این ربات که توسط گروهی از مهندسان آلمانی تولید شده، یک محصول کاملاً خودران است که می تواند به صورت دائمی در زیر آب گشت زنی کند. همین طور یک محل مخصوص برای توقف ربات مورد اشاره در زیر آب در نظر گرفته شده تا در صورت وقوع مشکل این ربات به سرعت به سمت سوژه مورد نظر در عمق استخر یا دریا حرکت نماید.

این ربات مجهز به دوربین هایی برای کنترل و بررسی حرکات و مسیر حرکت شناگران است و اگر هوش مصنوعی آن فردی را در حال غرق شدن تشخیص دهد به وی نزدیک شده و با بازوهای خود او را به سمت سطح آب هدایت می کند. بازوهای این ربات با قفل شدن به دور غریق جلوی سر خوردن آنرا می گیرد.
ربات مذکور در آزمایش های انجام شده موفق شد فردی ۸۰ کیلوگرمی را که در عمق سه متری آب در حال غرق شدن بود، به سرعت به سطح آب بیاورد و سپس وی را با طی مسافتی ۴۰ متری به ساحل منتقل کند. کل این پروسه نیز دو دقیقه به طول انجامید.

1399/12/13
22:43:03
0.0 / 5
1052
تگهای خبر: ربات , طراحی , هوش مصنوعی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید