توسط بلواوریجین محقق شد؛

شبیه سازی جاذبه ماه برای فضانوردان با كپسول فضایی جدید

شبیه سازی جاذبه ماه برای فضانوردان با كپسول فضایی جدید

شرکت فضایی خصوصی بلواوریجین از شبیه سازی جاذبه کره ماه با بهره گیری از کپسول فضایی به روز شده نیوشفرد آگاهی داده است.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، باتوجه به تلاش ناسا و برخی شرکت های فضایی خصوصی برای برنامه ریزی سفر فضانوردان به کره ماه، شبیه سازی شرایط این سفر از اهمیت زیادی برای موفقیت آن برخوردارست. بلواوریجین به همین دلیل با چرخش کپسول فضایی نیوشفرد در مدار زمین تلاش خواهدنمود تا برای دقایقی وضعیت گرانشی کره ماه را برای فضانوردان شبیه سازی کند.
نیوشفرد کپسولی است که برای حمل بار و فضانورد به مدار زمین طراحی شده و در ژانویه سال جاری چهاردهمین پرواز آزمایشی خودرا انجام داد. در این پرواز فضانوردانی نیز حضور داشتند و برخی تجهیزات جدید نصب شده بر روی کپسول مورد اشاره نیز آزمایش شد.
بر مبنای تفاهم این شرکت با ناسا مقرر است سیستم راکتی کپسول مورد اشاره تقویت شود تا شبیه سازی شرایط سفر به ماه برای ناسا و فضانوردان آن ساده تر شده و با دقت بیشتری صورت گیرد.
این شبیه سازی هر بار تنها حدود دو دقیقه به طول می انجامد و احتمالاً در هر سفر ۱۱ بار انجام می شود تا اطلاعات مورد نظر ناسا به دست آید. علت این اقدام آنست که ناسا هیچ گاه نتوانسته شبیه سازی شرایط گرانشی ماه را بر روی زمین با دقت لازم انجام دهد. انتظار می رود این آزمایش ها توسط بلواوریجین از سال ۲۰۲۲ شروع شود.

1399/12/20
18:14:11
0.0 / 5
1116
تگهای خبر: سیستم , شركت , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید