آذری جهرمی خطاب به جوانان:

چرا مدیریت را به دست پیرمردها می دهید بعد می گویید به ما میدان بدهید؟

چرا مدیریت را به دست پیرمردها می دهید بعد می گویید به ما میدان بدهید؟

به گزارش بست روید همدان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هرم جمعیتی کشور ما جوانان هستند، چرا مدیریت را به دست پیرمردها می دهید بعد می گویید به ما میدان بدهید؟ اگر اعتقاد بر این است که جوانان توانمند هستند و عده ای به صندلی ها چسبیدند و به جوانان میدان نمی دهند، مسئولیت را به آنها ندهید.


محمدجواد آذری جهرمی بامداد یکشنبه ۲۴ اسفندماه در همایش هیئت های اندیشه ورز جوانان استان همدان، با اشاره به اینکه اگر می خواهید به افکار جوانان رجوع شود باید ببینید چه کسی این خصوصیت ها را دارد، تاکید کرد: نباید پیشینیان را زیرسوال برد چونکه آنها هم تجربیات و تخصص خویش را دارند و این تجربیات پرارزش است اما در عصر جدید که بزرگترین ظرفیت ما جوانان هستند، باید از این ظرفیت بهره برد.
آذری جهرمی افزود: استفاده از ظرفیت جوانان را رهبر معظم انقلاب بعنوان سیاست کلی مورد تاکید قرار داده اند و در انتخاب ائمه جمعه و سازمان های در رابطه با ایشان از ظرفیت جوانان استفاده کردند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه چالش ها با شیوه های خلاقانه باید حل شود، مطرح کرد: اگر چالش داریم، ظرفیت هایی هم داریم و اگر ترس را کنار بگذاریم و شجاعت داشته باشیم خیلی از مشکلات حل می شود.
آذری جهرمی تصریح کرد: همدان بعنوان پایتخت تمدن ایران همواره درخشیده و یکی از خصلت های این استان وجود دانشمندان جوان است و در عصر حاضر هم شهدایی مانند شهید همدانی داشته است.
استاندار همدان هم با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه ما جوانان هستند و سفارشم این است که هیئت اندیشه ورز جوان به صورت حداکثری در سرتاسر استان مورد حمایت جدی قرار گیرد، اظهار داشت: اعتقاد ما این است در هر عرصه ای اگر قرار باشد پیشرفتی حاصل شود احتیاج به سرمایه اجتماعی دارد.
سیدسعید شاهرخی ضمن اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه ما جوانان هستند و سعی کردیم به صورت مستمر با اقشار مختلف جامعه ارتباط داشته باشیم، تصریح کرد: توجه به جوانان و بانوان از روز اول در دستور کار بوده و تلاش کردیم از ظرفیت بانوان در عرصه مدیریتی استفاده نماییم.
وی با اشاره به اینکه در جامعه باید امید وجود داشته باشد و تحریم ها و فشارهای حداکثری برای این است که امید را از مردم بگیرد، مطرح کرد: مطالبه گری خیلی خوب است، در جمع ائمه جمعه عرض کردم مطالبه گری فرصت است اما عده ای فقط مطالبه گری می کنند و کاستی ها را می گویند.
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان هم با اشاره به اینکه باید از ظرفیت جوانان استفاده شود، اظهار نمود: جامعه ای که در آن انگیزه و حس امید باشد، به موفقیت های بزرگی دست پیدا می کند به طوریکه پیروزی های بزرگ جهان اسلام برای جوانان بوده و از این ظرفیت باید بیشتر استفاده گردد.
حجت الاسلام احد آزادیخواه با اشاره به اینکه خدا را شاکریم جوانان در این استان دیده می شوند، خاطرنشان کرد: جمعیت جوان استان همدان ظرفیتی است که باید از آن استفاده گردد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیئت اندیشه ورز جوان یک سوی قضیه است و باید از این ثروت استفاده گردد که خوشبختانه این کار در استان شروع شده و این افراد در مسئولیت های متنوع مشغول خدمت هستند اما باید بیشتر از این باشد.
عضو هیئت اندیشه ورز جوان استان همدان هم با اشاره به اینکه جوانان فرصت های پنهان جامعه هستند و کشف آنها باعث توسعه و پیشرفت کشور خواهد شد، اظهار داشت: جوانان جویای مشارکت بوده و باید احساس کنند که مسؤلان برای تصمیمات آنها ارزش قائل هستند.
دکتر اسماعیل همتی ازندریانی با اشاره به اینکه نسل جوان مهم ترین سرمایه نیروهای انسانی جوامع هستند، خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی نقش مهمی در توسعه اجتماعی بخصوص در جامعه جوان کشور دارد و یکی از عوامل مؤثر مشارکت جوانان است به طوریکه جوانان با حضور در جامعه انواع کُنش های اجتماعی را خواهند داشت و اجتماعی شدن تنها یک رهیافت برای توسعه پایدار نیست بلکه هدف توسعه پایدار می باشد.
مشاور جوان رئیس دانشگاه بوعلی سینا در ارتباط با مشکلات جوانان توضیح داد: کمبود امید و اعتماد به نفس از چالش های جوانان است و برای ایجاد امید باید در نظام های مختلف کشور اصلاحات اساسی صورت گیرد.
وی افزود: تحصیل، فراغت، هویت، اشتغال، ازدواج، مشارکت و صدمه های اجتماعی از دیگر دغدغه های نسل جوان است و برای حل این مشکلات باید یک نگرشی سیستمی و با برنامه داشت چونکه جوانان می توانند موتورمحرک جامعه باشند.
همتی ازندریانی با بیان درخواست هایی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: ما نیازمند ایجاد زیرساخت ارتباطی برای کسب و کارهای اینترنتی، شناخت الگو و الگوسازی با شاخصه های ایرانی- اسلامی، گسترش زیرساخت ارتباطی برای مناطق محروم، اینترنت ارزان برای دانشجویان مدیریت و کنترل فضای مجازی برای پیشگیری از صدمه های اجتماعی و عرضه بسته های حمایتی برای پژوهشگران هستیم.
منبع:

1399/12/25
01:55:05
0.0 / 5
1134
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید