تبعیض نژادی در نرم افزار شناسایی صورت انگلیس

تبعیض نژادی در نرم افزار شناسایی صورت انگلیس

بست روید: فناوری شناسایی صورتی که دولت انگلیس برای تجدید یا دریافت پاسپورت ارائه کرده، تبعیض آمیز است. حال آنکه نسخه آپدیت شده آن به سبب کووید19 هنوز ارائه نشده است.به گزارش بست روید به نقل از دیلی میل، طبق گزارشی جدید دولت انگلیس از نرم افزار آنلاین کنترل عکس پاسپورتی استفاده می نماید که نتایج آن تبعیض آمیز است. این در حالیست که بیش از یک سال قبل، نسخه آپدیت شده این سیستم عرضه شده است.
سازمان«HM Passport» انگلیس تأیید کرد نسخه ارتقا یافته سیستم شناسایی صورت هنوز به کار گرفته نشده است. سیستم شناسایی صورت قسمتی از سرویس درخواست پاسپورت آنلاین است که به شهروندان انگلیسی اجازه می دهد پاسپورت هایشان را تجدید یا جایگزین کنند و بهای آنرا بپردازند.

زمانیکه این فناوری تشخیص دهد عکس آپلود شده برای پاسپورت با مقررات همخوانی ندارد، برای افراد پیام هشدار ارسال می شود. اما بررسی ها نشان میدهد برخی اشتباهات این بخش با تبعیض نژادی همراه بوده است.
برای شهروندان رنگین پوست باتوجه به اندازه دهان، پیامی با محتوای «به نظر می رسد دهان شما باز است» ارسال شده است. برای برخی دیگر پیام «به نظر می رسد چشمان شما بسته است» یا «به دلیل رنگ پوست نمی توانیم طرح سر شما را با دقت مشخص نماییم.
قبل از آنکه این فناوری در سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه گردد، در بررسی رنگ پوست های بسیار تیره یا روشن گرفتار مشکل بود، اما مقامات معتقد بودند عملکرد آن به اندازه کافی کارآمد است.
این سازمان تأخیر در عرضه نرم افزار را تأیید کرده است. بنظر می رسد عرضه نسخه آپدیت شده نرم افزار به سبب همه گیری ویروس کرونا به تعویق افتاده باشد.


منبع:

1399/12/26
20:18:27
0.0 / 5
1306
تگهای خبر: سیستم , فناوری , نرم افزار
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید