خودروی هوشمند خورشیدی تولید شد

خودروی هوشمند خورشیدی تولید شد

یک شرکت دانش بنیان موفق شده است با تولید خودروی خورشیدی رکابی، یک محصول جدید به سبد خودرو های دارای سوخت غیرفسیلی اضافه کند.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهران صفدار مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت محصولات فناورانه مختلفی را طراحی و ساخته است. یکی از محصولات جدید ما نیز که بتازگی آزمون های فنی را پشت سر گذارده است، خودرو خورشیدی رکابی است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این خودور با استفاده از انرژی خورشیدی کار می کند و حرکت انسانی و پدال زدن نیز در ترکیب با این انرژی خورشیدی قرار می گیرد. این خودرو هوشمند و مسقف و دارای ۴ چرخ است.
صفدار با اشاره به رویکرد صنعت خودروسازی بین الملل به خودرو های با سوخت غیرفسیلی، بیان کرد: رانندگی تا ۳ ساعت با استفاده از انرژی خورشیدی، نشان دادن میزان انرژی باقیمانده در باتری، مشخص کردن زمان استفاده از انرژی حرکتی بجای انرژی خورشیدی و مشخص کردن مسافت طی شده همچون برخی خاصیت های این خودرو است.
وی با اشاره به اینکه دستگاه خود دریافت پسماند یکی دیگر از محصولات شرکت است، اظهار داشت: باتوجه به اهمیت بازیافت پسماند این دستگاه می تواند نقش قابل توجهی در این پروسه ایفا کند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این دستگاه انواع پسماند خشک را دریافت می کند. از آنجائیکه دستگاه هوشمند است، پسماند دریافتی را مشخص و آنرا پرس می کند و برمبنای وزن و جنس آن، در مقابل اقلامی مانند بلیط اتوبوس و مترو را در اختیار کاربر قرار می دهد.
این فعال صنایع دانش بنیان ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد این دستگاه، اظهار داشت: نهادهایی مانند شهرداری ها، می توانند با خرید این دستگاه، شهروندان را تشویق کنند که زباله های خشک خودرا از مبدا تفکیک کرده تا نقش بیشتری در حفاظت از محیط زیست داشته باشند.
صفدار با تاکید بر نقش فناوری در حفظ محیط زیست، اظهار داشت: با عنایت به این که باید فرهنگ سازی لازم برای ترویج استفاده از این دستگاه میان شهروندان انجام گیرد، از نهادهای مانند شهرداری ها، درخواست داریم تا بیشتر به این مقوله توجه نمایند.

1399/12/27
11:36:44
0.0 / 5
1280
تگهای خبر: باتری , شركت , صنعت , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید