در سنگاپور صورت گرفت؛

استفاده از سیستم تأیید هویت چهره برای امنیت مشتریان بانك ها

استفاده از سیستم تأیید هویت چهره برای امنیت مشتریان بانك ها

بست روید: بانکی در سنگاپور برای تأیید هویت دقیق مشتریان خود در زمان استفاده از دستگاه های خودپرداز به استفاده از سیستم شناسایی چهره روی آورده است.به گزارش بست روید به نقل از زد دی نت، سیستم شناسایی چهره بانک او سی بی سی بر روی هشت دستگاه خودپرداز در سراسر سنگاپور نصب شده تا نیاز به استفاده از کارت های فیزیکی برای انجام تبادلات بانکی حذف شود.
فعلاً از این فنآوری تنها می توان برای اطلاع از گردش حساب بانکی بهره برد و امکان دریافت پول از دستگاه مقرر است در مراحل بعدی به این سیستم اضافه شود.
سیستم های تشخیص هویت بیومتریک تا قبل از این برای شناسایی افراد در محیط های اداری و شغلی به کار گرفته می شدند، اما استفاده از آنها در بانک ها تازگی دارد. انتظار می رود تا سال آینده بتوان از فناوری مورد اشاره برای سپرده گذاری، انتقال پول به سایر بانک ها و پرداخت صورت حساب کارت های اعتباری نیز استفاده نمود.
گفتنی است بررسی گردش حساب و دریافت پول محبوب ترین خدمات مورد استفاده بوسیله دستگاه های خودپرداز هستند و از هر ۱۰ تراکنش هشت تراکنش به این مساله اختصاص دارد. خدمات مورد اشاره با بهره گیری از سیستم تأیید هویت دولتی سینگ پس انجام می شود که به یک پایگاه داده از تصاویر و اطلاعات بیومتریک چهار ملیون سنگاپوری متصل است.
دولت سنگاپور از این اطلاعات برای مقابله با کلاهبرداری استفاده می نماید.


منبع:

1400/01/02
01:15:26
5.0 / 5
1056
تگهای خبر: خدمات , سیستم , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید