گرفتار حمله فیشرها نشوید

گرفتار حمله فیشرها نشوید

در شرایطی که استفاده از خدمات اینترنتی افزایش یافته و به دنبال آن کلاهبرداران هم روش های جدیدی برای سرقت اطلاعات پیدا کردند، لازم است کاربران سطح آگاهی خودرا بالا برده تا در دام فیشرها نیفتند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، حمله فیشینگ نوعی کوشش برای به دست آوردن اطلاعات بوسیله جعل شمرده می شود که در آن فیشر (کسی که حمله فیشینگ را انجام می دهد) با بهره گیری از برخی متدها، مبادرت به شبیه سازی یک وب سایت، برنامه و یا حتی یک سرویس کرده و یا استفاده از آن، اطلاعات کاربران را به سرقت می برد.
فیشینگ روش های مختفی دارد و پلیس فتا به انواع این روش اشاره نموده است. یکی از روش ها، فیشینگ کارت بانکی به صورت تلفنی است. هکرها در این روش بوسیله تلفن با طعمه های خود ارتباط برقرار می کنند. باید بدانید که برای واریز هر گونه وجه به حساب شما شامل جایزه، پاداش و مزایا نیازی به اعلام رمز بانکی شما نخواهد بود.
فیشینگ کارت بانکی با ایمیل های فریبنده یکی دیگر از روش های فیشینگ است. بدین سبب اگر ایمیل غیرمنتظره دریافت کردید که در آن از کلمه های «فوری» یا «منتظر پاسخ شما هستیم» استفاده شده بود، به آنها پاسخ ندهید. سیستم مالی و بانکی هیچ وقت بوسیله ایمیل از شما درخواست نمی کند اطلاعات بانکی تان را برای آنها ارسال کنید، شما حتی مجاز به اعلام رمز بانکی خود به کارکنان بانک هم نیستید.
یکی دیگر از انواع فیشینگ، فیشینگ کارت بانکی با طراحی صفحات پرداخت جعلی است. در این روش فیشر از وب سایت های جعلی که مشابه وب سایت های اصلی است، استفاده می نماید. بهترین روش مقابله با این نوع از حمله های فیشینگ دقت به URL درگاه پرداخت است. هر کدام از سایت های بانک ها از آدرس مشخصی برای درگاه پرداخت خود استفاده می نمایند هر آدرس دیگری می تواند نشانه یک حمله فیشینگ باشد.
نرم افزارهای مخرب، بدافزارها و یا تروجان ها هم از رایج ترین ابزارهای انجام فیشینگ هستند. فیشرها می کوشند تا روی دستگاه قربانی، یک برنامه آلوده به بدافزار را اجرا کنند. بعد از فعال شدن بدافزار، فیشرها می توانند با دسترسی به کامپیوتر یا موبایل قربانی، اطلاعات حساس او را به چنگ آورند.
1400/01/03
13:40:41
5.0 / 5
1085
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , خدمات , سایت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید