نخستین توییت مدیرعامل توییتر ۲ و نه دهم میلیون دلار فروش رفت

نخستین توییت مدیرعامل توییتر ۲ و نه دهم میلیون دلار فروش رفت

به گزارش بست روید مدیرعامل توییتر نخستین توییتی که در توییتر ارسال کرده بود را بعنوان یادگاری دیجیتالی به مبلغ بیشتر از ۲.۹ میلیون دلار فروخت.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، "همین هم اکنون حساب توییترم را ایجاد کردم"، اولین توییتی بود که جک دورسی، مدیرعامل توییتر در ۲۱ مارس سال ۲۰۰۶ در این پلت فرم ارسال کرده بود.

این توییت بعنوان توکن تعویض ناپذیر (NFT) دو هفته پیش از جانب مدیرعامل توییتر به فروش گذاشته شده بود. توکن تعویض ناپذیر نوعی دارایی دیجیتالی منحصر است که در سال ۲۰۲۱ محبوبیت پیدا کرده است و بعنوان امضاهای دیجیتالی شناخته می شوند تا نشان دهند چه کسی صاحب تصاویر، ویدئوها و سایر رسانه های آنلاین است.

این توییت در وب سایتی به نام Valuables که متعلق به شرکت آمریکایی سنت است، به حراج گذاشته شده بود. به قول کامرون حجازی، مدیرعامل و یکی از موسسان شرکت سنت، این توییت با استفاده از ارز دیجیتالی اتر به قیمت ۱۶۳۰.۵۸۲۵۶۰۱ اترخریداری شد که در لحظه فروش دو میلیون و ۹۱۵ هزار و ۸۳۵ دلار ارزش داشت.

شرکت سنت تایید نمود خریدار فردی به نام سینا استاوی است. بر مبنای اطلاعات پروفایل @sinaEstavi، وی مقیم مالزی بوده و مدیرعامل شرکت بلاک چین بریج اوراکل است. استاوی به رویترز درباره این خرید اظهار داشت: وی سپاسگزار است.

دورسی که طرفدار بیت کوین است، ششم مارس در توییتی، لینک وبسایت Valuables را ارسال کرد که در آن اولین توییت خویش را بعنوان یادگاری دیجیتالی به فروش گذاشته بود. وی در ۹ مارس اعلام نمود عایدی این فروش را به بیت کوین تبدیل نموده و به افراد صدمه دیده از شیوع پاندمی کووید ۱۹ در آفریقا اهدا خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، دورسی ۹۵ درصد از مبلغ فروش را دریافت کرد و سهم شرکت سنت از این فروش پنج درصد بود.

منبع:

1400/01/05
16:37:45
5.0 / 5
1106
تگهای خبر: سایت , شركت , فروش , قیمت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید