در یك كنفرانس در چین؛

ایلان ماسك جاسوسی از خودرو های تسلا در چین را تكذیب نمود

ایلان ماسك جاسوسی از خودرو های تسلا در چین را تكذیب نمود

بست روید: ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا می گوید دولت آمریکا به داده های خودرو های برقی ساخت این شرکت دسترسی ندارد و هرگونه خبری دراین زمینه کذب است.به گزارش بست روید به نقل از وال استریت ژورنال، مدیر عامل تسلا که روز گذشته به صورت مجازی در یک کنفرانس اقتصادی سطح بالا در چین به نام مجمع توسعه چین یا سی دی اف شرکت کرده بود، اظهار داشت: تسلا هیچ گاه اطلاعات خودرو های فروخته شده خود در چین و هیچ کشور دیگری در جهان را در اختیار دولت آمریکا قرار نداده است.
اظهارات ایلان ماسک بعد از آن صورت می گیرد که چین به دلیل نگرانی های امنیتی استفاده پرسنل نظامی و کارکنان برخی شرکتهای دولتی را از تولیدات تسلا ممنوع کرد. دولت چین بیم دارد که اطلاعات خصوصی مالکان خودرو های برقی تسلا و بخصوص تصاویر گرفته شده توسط دوربین های این خودرو ها در اختیار دولت و سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا قرار بگیرد.
مدیر عامل تسلا در این مورد اظهار داشت: درگیر شدن یک شرکت تجاری در جاسوسی از مشتریانش چه در چین و چه در آمریکا تأثیر منفی بر آن شرکت خواهد گذاشت و این تأثیرات بسیار بد خواهند بود. اگر تسلا از خودرو های خود برای جاسوسی در دیگر کشورها بهره برده بود، فعالیتش در این کشورها متوقف می شد و همین مساله برای ما انگیزه مهمی است تا اطلاعات مشتریانمان را محرمانه نگه داریم.
تسلا فعالیتهای گسترده ای در چین دارد و در سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار موافقت مقامات چین برای تأسیس کارخانه ای را در شانگهای با مالکیت ۱۰۰ درصدی تسلا و بدون حضور سرمایه گذار محلی به دست آورد. تاکنون به هیچ شرکت خودروساز خارجی در چین چنین اجازه ای داده نشده است. بانکهای دولتی چین نیز هزینه تکمیل این طرح را تقبل کردند.
در سال قبل یک چهارم خودرو های تولیدی تسلا در جهان یعنی حدود ۵۰۰ هزار دستگاه اتومبیل تسلا در چین به فروش رفت. تسلا الان به دنبال تولید خودروی مدل ۳ سدان و مدل وای کامپکت خود در چین است.


منبع:

1400/01/06
13:19:33
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: شركت , فروش , هزینه
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید