اختتام دوركاری كارمندان آمریكایی آمازون تا پاییز

اختتام دوركاری كارمندان آمریكایی آمازون تا پاییز

به گزارش بست روید آمازون انتظار دارد اغلب کارمندان آمریکایی این شرکت تا اوایل پاییز به محل کارشان برگردند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، آمازون در اطلاعیه داخلی به کارمندانشان اعلام نمود در آمریکا باتوجه به دسترس پذیر بودن واکسن های کووید ۱۹ تا چند ماه آتی، انتظار داریم کارمندان بیشتری در طول تابستان به محل کار برگردند و تا اوایل پاییز بیشتر آنها در دفاتر این شرکت مشغول به کار شوند. کارمندان آمازون در برخی از کشورهای اروپایی به سبب تاخیرهایی که در عرضه واکسن ها وجود داشته، ممکنست دیرتر از زمان اعلام شده برای کارمندان آمریکایی این شرکت به محل کارشان برگردند.

آمازون دومین کارفرمای بزرگ بخش خصوصی آمریکا بعد از والمارت و بزرگترین کارفرما در سیاتل است. بیشتر کارمندان بخش اداری آمازون از زمان شروع پاندمی کووید ۱۹، از خانه وظایفشان را انجام می دهند اما کارکنان بخش انبار و رانندگان تحویل کالا جزء کارکنان ضروری به شمار رفته و همچنان در پستهای خود مانده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت آی بی ام و گوگل هم هفته جاری جزییاتی را درباره برنامه های بازگشت کارمندانشان به محل کار اعلام نمودند. فیونا سیکُنی، رئیس منابع انسانی گوگل در اطلاعیه ای به کارمندان این شرکت اعلام نمود گوگل می خواهد دفاتر آمریکایی خودرا از آوریل به روی تعدادی از کارمندانش بصورت داوطلبانه باز کند. دفاتر گوگل در ظرفیت محدود و باتوجه به معیار مشخصی شامل افزایش دسترس پذیری به واکسن و سیر نزولی موارد مبتلاشدن به کووید ۱۹ گشوده خواهند شد.

گوگل قبل از این اعلام نموده بود انتظار ندارد کارمندانش تا سپتامبر سال ۲۰۲۱ به محل کار برگردند و بگفته سیکُنی، دستورالعمل فوق به قوت خود باقی می ماند. برخی از دفاتر گوگل در خارج از آمریکا بازگشایی شده اند در صورتیکه سایر دفاتر برمبنای شرایط محلی، برنامه های زمانی متفاوتی دارند.

این مدیر گوگل کارمندان را تشویق کرد در مقابل کووید ۱۹ واکسینه شوند با این وجود گوگل کارمندان را ملزم نمی کند قبل از بازگشت به محل کار واکسینه شوند. کارمندان گوگل که به سبب مسائل شخصی ناچار هستند بعد از سپتامبر همچنان به دورکاری ادامه دهند، اجازه دارند برای تمدید دورکاری تا زمانی که حائزشرایط لازم نشده اند، درخواست کنند.

سایر شرکتهای فناوری هم در حال برنامه ریزی برای بازگشایی دفاتر خود هستند. فیسبوک برای بازگشت کارمندانش به محل کار در ماه مه برنامه ریزی نموده است و مایکروسافت در آخر ماه جاری دفتر مرکزی خودرا بازگشایی خواهدنمود.

منبع:

1400/01/14
19:35:18
5.0 / 5
1382
تگهای خبر: شركت , فناوری , گوگل
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید