امتناع فیسبوك از باخبر كردن نیم میلیارد كاربر درباره درز اطلاعات شخصی

امتناع فیسبوك از باخبر كردن نیم میلیارد كاربر درباره درز اطلاعات شخصی

شرکت فیسبوک قصد ندارد به بالای 530 میلیون کاربر که اطلاعاتشان بوسیله نقص یک قابلیت این شبکه اجتماعی قبل از سال 2019 لو رفته و بتازگی در اینترنت قابل دسترس شده است، اطلاع رسانی کند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، پایگاه خبری بیزنس اینسایدر هفته گذشته گزارش کرد شماره تلفن و سایر جزییات پروفایل کاربری بیش از ۵۳۰ میلیون کاربر فیسبوک در یک پایگاه داده عمومی قابل دسترس شده است. فیسبوک سه شنبه هفته جاری در یک پست وبلاگ اعلام نمود مجرمان این اطلاعات را قبل از سپتامبر سال ۲۰۱۹ با بهره برداری از یک لطمه پذیری در ابزار فیسبوک برای همگام سازی تماس ها به دست آورده بودند. این شرکت در آن زمان مشکل مذکور را شناسایی و حفره امنیتی ابزارش را ترمیم کرده بود.

سخنگوی فیسبوک اعلام نمود این شرکت شبکه اجتماعی مطمئن نیست دید کاملی درباره این که باید به کدام کاربران اعلام کند، داشته باشد و این مساله را هم مورد ملاحظه قرار داده که کاربران نمی توانند برای حل این مشکل اقدامی کنند.

فیس بوک اعلام نمود اطلاعات حذف شده شامل اطلاعات مالی، اطلاعات سلامت یا کلمات عبورنیست. با این وجود اطلاعات جمع آوری شده می تواند اطلاعات ارزشمندی برای هک یا موارد دیگر سوءاستفاده فراهم آورد.

این شرکت شبکه اجتماعی که مدت ها درباب نحوه مدیریت حریم خصوصی کاربران زیر ذره بین بوده است، در سال ۲۰۱۹ با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا درباب تحقیقات مربوط به سوءاستفاده این شرکت از اطلاعات کاربران به توافق تاریخی رسیده بود.

کمیسیون حفاظت از دیتای ایرلند که رگولاتور اصلی اتحادیه اروپا برای فیسبوک است، سه شنبه هفته جاری اعلام نمود با این شرکت درباره درز اطلاعات تماس گرفته است و پاسخ قاطعی دریافت نکرده است اما با فیسبوک در تماس است.

بر اساس گزارش رویترز، توافق ژوئیه سال ۲۰۱۹ کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، فیسبوک را ملزم می کند جزییات مربوط به دسترسی بدون مجوز به اطلاعات ۵۰۰ نفر یا شمار بیشتر کاربران را در مدت ۳۰ روز بعد از تایید واقعه گزارش کند.
1400/01/19
23:17:38
5.0 / 5
989
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید