یك نماینده مجلس خبر داد؛

عرضه تسهیلات گسترده به دانش بنیانها با اجرای طرح جهش تولید

عرضه تسهیلات گسترده به دانش بنیانها با اجرای طرح جهش تولید

یک نماینده مجلس اظهار داشت: حمایت های گسترده ای شامل بسته های حمایت مالی و تسهیلاتی و حمایت های مالیاتی در طرح جهش تولید گنجانده شده است.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، طرح پشتیبانی از تولیدات دانش بنیان توسط نمایندگان در مجلس شورای اسلامی عنوان شد و در ماه های گذشته در کمیسیون های آموزش و تحقیقات و صنایع مورد بحث و بررسی نمایندگان قرار گرفت.
کلیات این طرح در نهایت در ۱۷ فروردین ماه سالجاری، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، تصویب گردید. امیدهای بسیاری به تأثیرات مثبت این قانون وجود دارد. هم اکنون کمیسیون آموزش و تحقیقات در حال بررسی بیشتر این قانون است تا جزئیات بیشتری به کلیات آن اضافه شود.
به گفته روح الله متفکر آزاد عضو این کمیسیون، نمایندگان در تلاش هستند تا با جذب نظرات مختلف کارشناسی، قانونی متقن و همه جانبه تر را به تصویب برسانند.
وی بیان نمود: با عنایت به اهمیت توجه به توسعه زیست بوم دانش بنیان و صنایع خلاق، خوشبختانه کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان، با رأی قاطع نمایندگان و با ۲۰۷ رأی به تصویب رسید.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، مجلس شورای اسلامی در ادامه اضافه کرد: قبل از تصویب طرح نیز، با عنایت به اهمیت آن، فوریت این طرح به رأی گذاشته شد و نمایندگان بر مبنای ماده ۱۰۰ آیین نامه داخلی مجلس، فوریت آنرا به تصویب رساندند، اولویت بخشی به این طرح در کنار ده ها طرح دیگر، نشانگر سطح اهمیت این مورد در قوه مقننه است.
دانشیار دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز ضمن اشاره به شعار سالجاری در خصوص «پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»، اظهار داشت: یکی از مصادیق پشتیبانی، می تواند تصویب قوانین مناسب و تسهیل بسترهای تولید محصولات خلاق و دانش بنیان باشد. البته در مورد این طرح، پیشنهادات بسیاری وجود دارد و با عنایت به جزئیات پرشمار مورد نظر نمایندگان، طرح جهش تولید دانش بنیان جهت بررسی بیشتر به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع شد.
آزاد، اضافه کرد: کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری بعنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون ویژه جهش تولید بعنوان کمیسیون های فرعی در مورد این طرح اعلام نظر خواهند کرد. یکی از مسائلی که در ارتباط با این طرح در دست بررسی قرار دارد، مبحث پشتیبانی از صنایع نرم و خلاق است.
عضو فراکسیون نمایندگان استان آذربایجان شرقی، ضمن تاکید بر ضرورت توجه به همه خواست های فعالان دانش بنیان، اظهار داشت: خبرهای بسیار خوبی برای فعالان دانش بنیان و خلاق وجود دارد. حمایت های گسترده ای شامل بسته های حمایت مالی و تسهیلاتی و حمایت های مالیاتی در این طرح گنجانده شده است.
وی همینطور بیان نمود: ما در مجلس شورای اسلامی در تلاش هستیم تا ابزار قانونی لازم را در اختیار مدیریت اجرایی کشور قرار گیرد، امیدواریم، مدیران هم از تمام ظرفیت های این قانون بهره برداری کنند و پاسخگوی حداکثری نیازهای زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور باشند.

1400/01/20
12:18:37
5.0 / 5
1283
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید