ساخت محصولاتی برای انتقال سیالات توسط پژوهشگران كشور

ساخت محصولاتی برای انتقال سیالات توسط پژوهشگران كشور

بست روید: یک شرکت دانش بنیان با به کارگیری از توان متخصصان جوان، محصولات مختلفی را در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ساخته است.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، مجتبی بینا مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: هم اکنون شاهد پیشرفت های بسیار خوبی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی هستیم و قطعات و تجهیزات قابل توجهی بومی سازی شده است. اما هنوز هم جای کار بسیاری وجود دارد. بنا بر این ما یک شرکت دانش بنیان تشکیل دادیم و سعی کردیم تا به نوبه خود در راه خودکفایی کشور سهمی ایفا نماییم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این شرکت، یک مجموعه جوان شمرده می شود و میانگین سنی مهندسان و نخبگان، شاغل به کار در شرکت، کمتر از ۳۲ سال است. بر این اساس، در واحد تحقیق و توسعه شرکت، نیازهای مختلف واحدهای صنعتی رصد و برمبنای آن محصولات تولید شد.
این فعال دانش بنیان، ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد نیازهای مختلف، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، اظهار داشت: قسمتی از محصولات شرکت، انواع تجهیزات دوار مانند پمپ ها و کمپرسورهای مختلف است. یکی از پمپ های تولید شده در شرکت، پمپ رینگ مایع است. از این پمپ برای انتقال انواع سیالات در صنعت پتروشیمی استفاده می شود. پمپ رینگ مایع همین طور در صنایعی مانند نفت، معادن، کاغذسازی، الکل سازی، صنایع غذایی و لوله سازی، به کار می آید.
بینا، با تاکید بر لزوم شناسایی نیازهای فناورانه صنایع مختلف، اضافه کرد: محصول ما بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از محصولات مشابه خارجی ارزان تر است. باتوجه به قرارگیری صنایع نفت و گاز در جنوب کشور، تلاش نموده ایم تا این محصول و دیگر محصولات از موادی ساخته شود که در مقابل این آب و هوا مقاوم باشد. این در حالیست که محصولات مشابه خارجی، بصورت عام برای همه انواع طیف های آب و هوایی تولید شده است.
وی اظهار داشت: کمپرسور (دمنده) لوب تایپ، یکی دیگر از محصولات شرکت است که به سبب تحریم، واردات آن با مشکل مواجه گردید. ما به کمک مهندسان جوان شرکت، آنرا بومی سازی کردیم. از این کمپرسور برای مثال در واحدهای مانند پرورش ماهی برای هواسازی استفاده می شود.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان بیان کرد: درخواست های زیادی از داخل کشور، برای خرید این محصولات بومی سازی شده وجود دارد و استقبال بسیار خوبی صورت گرفته است. امیدوار هستیم با کمک نهادهای مسئول و ممنوعیت واردات تجهیزات دارای نمونه مشابه داخلی، این استقبال افزایش یابد.


منبع:

1400/01/22
13:13:21
5.0 / 5
1282
تگهای خبر: تخصص , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید