۲۲۰ شركت دانش بنیان فعال در حوزه حمل و نقل هوشمند شناسایی شد

۲۲۰ شركت دانش بنیان فعال در حوزه حمل و نقل هوشمند شناسایی شد

بست روید: زیست بوم فناوری و نوآوری حمل و نقل هوشمند در کشور گسترش یافت و هم اکنون 220 شرکت در این عرصه شناسایی شده است.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی یکی از اولویت های اصلی خودرا توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری حمل و نقل هوشمند در کشور قرار داده است. مدلی از حمل و نقل که به دنبال استفاده از تکنولوژی های جدید ارتباطات و اطلاعات در این صنعت است.
سیستم حمل و نقل هوشمند به مجموعه ای از ابزارها، امکانات و تخصص ها از قبیل مفاهیم مهندسی ترافیک، فناوری های نرم افزاری، سخت افزاری و مخابراتی اطلاق می شود که بصورت هماهنگ و یکپارچه بمنظور بهبود کارآیی و ایمنی در سیستم حمل و نقل به کار گرفته می شود.
این صنعت جهانی در ایران نیز با تلاش بازیگران این عرصه روند رو به رشدی دارد. ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند یکی از این بازیگران است که همت کرده و در حال شناسایی زیست بوم فناوری و نوآوری این صنعت در کشور است. نتیجه این تلاش ها شناسایی ۲۲۰ شرکت دانش بنیان و ۹ سازمان دولتی با ۴۱ زیر بخش بود.
امروزه مسائل و مشکلات حمل و نقل از قبیل آلودگی های زیست محیطی، کاهش منابع انرژی، افزایش خسارتهای ناشی از سوانح و تصادفات، مشکلات نظارت و مدیریت در حمل و نقل برون شهری، افزایش زمان تلف شده و روند رشد سریع تقاضای حمل و نقل خصوصاً در ساعات اوج درکلان شهرها به یک مشکل جدی تبدیل گشته است. بنا بر این استفاده از فناوری اطلاعات می تواند بعنوان راهکاری مناسب برای از میان برداشتن معضلات اساسی مدیریت ترافیک و کاهش مشکلات آن باشد.


منبع:

1400/01/22
13:27:39
5.0 / 5
1048
تگهای خبر: ابزار , تخصص , تكنولوژی , سیستم
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید