حذف آزمایشی نمایش لایك در فیسبوك

حذف آزمایشی نمایش لایك در فیسبوك

به گزارش بست روید فیسبوک می خواهد در آزمایشی به کاربران بیشتری اجازه دهد مشاهده تعداد لایک ها در پست های خود یا دیگران را پنهان کنند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، این شبکه اجتماعی که شرکت مادر اپلیکیشن اشتراک گذاری اینستاگرام است، مخفی کردن لایک ها در اینستاگرام را در چندین کشور همچون کانادا، برزیل، استرالیا، ایرلند، ایتالیا و ژاپن آزمایش کرده است. حالا این شرکت اعلام نمود آزمایش مذکور را در اینستاگرام ظرف هفته های آینده به سطح جهانی گسترش می دهد و اجرای اقدام مشابه در سایت اصلی فیسبوک را در آینده بررسی خواهد نمود.

فیس بوک اعلام نمود این آزمایش را برای درک بهتر این که آیا حذف مشاهده تعداد لایک ها فشار روانی در ارتباط با ارسال پست در اینستاگرام را می کاهد، شروع کرده است و تابحال نتایج مختلفی به دنبال داشته است. در حالیکه بعضی از کاربران از این اقدام استقبال کرده اند اما سایرین خواستار مشاهده تعداد لایک ها جهت بررسی میزان محبوبیت پست ها بوده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیسبوک در واکنش به این انتقادها که پلت فرم هایش سلامت روانی کاربران را ضعیف می کند، سال ها سرگرم آزمایش برای کاهش امکان مشاهده تعداد لایک ها بوده است. کاربران فیسبوک همچنان تعداد لایک ها را معیاری برای محبوبیت در فضای آنلاین می دانند.

بلومبرگ نیوز در گزارش جداگانه دیگری اطلاع داد فیسبوک در مورد درز اطلاعات شخصی بیشتر از ۵۳۰ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی، با تحقیقات رسمی کمیسیون حفاظت از دیتای ایرلند روبروست که رگولاتور حریم خصوصی ناظر اصلی بر این شرکت در اتحادیه اروپا به حساب می آید. اطلاعات شخصی ۵۳۳ میلیون کاربر فیسبوک شامل شماره تلفن و نشانی ایمیل به تازگی در یک وبسایت هکری انتشار یافته است.

فیس بوک در اطلاعیه ای اعلام نمود که این اطلاعات قدیمی بوده و نخستین بار در سال ۲۰۱۹ بر اثر نقص یکی از ابزارهای این شبکه اجتماعی درز پیدا کردند. این شرکت همکاری کامل خود با تحقیقات مقامات ایرلندی را اعلام نموده است.

منبع:

1400/01/27
21:56:51
5.0 / 5
1050
تگهای خبر: ابزار , سایت , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید