دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

واردات با نوآوری و فناوری كنترل می شود

واردات با نوآوری و فناوری كنترل می شود

به گزارش بست روید دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار داشت: با نوآوری و فناوری مساله واردات قابل کنترل است که این مساله باید به مساله راهبردی تبدیل گردد.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر مصطفی قانعی با اعلان اینکه ایران این قدرت را دارد که زیست فناوری را به دیپلماسی تبدیل کند، اضافه کرد: برای کنترل واردات با فناوری و نوآوری صندوقی با بودجه ۹۰ میلیارد تومانی بوجود آمد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همین طور اشاره کرد: کاهش واردات باید دغدغه وزرای دولت شود. در این صورت توجه به نوآوری و فناوری افزایش می یابد.
قانعی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تنها حوزه ای که فاصله غنی و فقیر را کم می کند، عدالت اجتماعی را بالا می برد و طراز کشور را در سطح بین المللی افزایش می دهد، حوزه زیست فناوری است.
وی اظهار داشت: زیست فناوری اگر در حوزه سلامت و اقتصاد نقش داشته باشد، در دهه آینده در امنیت ملی نقش مهمی ایفا خواهدنمود. بعد از کرونا این تفکر به وجود آمد که ممکنست در آینده حملات ویروسی و میکروبی صورت گیرد و این حوزه در این شرایط نقش برجسته ای خواهد داشت.


منبع:

1400/02/01
21:45:47
5.0 / 5
1171
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید