پمپ هایی برای جابجایی سیالات با غلظت بالا تولید شد

پمپ هایی برای جابجایی سیالات با غلظت بالا تولید شد

به گزارش بست روید مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: کشور در زمینه تولید پمپ های دوار و سانتریفیوژ به توانمندی بسیار بالا رسیده است و شرکتهای دانش بنیان و فناور در تولید این پمپ ها دارای توانمندی هستند.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، یکی از نیازهای مهم و فناورانه صنایع بالادستی کشور وجود پمپ هایی برای جابه جایی سیالات با غلظت بالا یا حاوی ذرات جامد است.
این پمپ ها که در شمار تجهیزات مهندسی و فناورانه صنعتی به شمار می روند، نیازمند دانش فنی بالایی هستند و تا قبل از تولیدات ایران ساخت، نیاز صنایع از مسیر پر پیچ و خم واردات تأمین می شد. اما با تلاش فعالان فناور یک شرکت دانش بنیان، نیاز کشور به نوع خاصی از پمپ های جابه جایی مثبت با محصولات ایران ساخت تأمین شده است.
صابر مصطفوی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به تولید گونه ای از پمپ های جابه جایی مثبت از نوع اسکرو مارپیچی برای صنایع بالادستی و پایین دستی اظهار داشت: خوشبختانه کشور در زمینه تولید پمپ های دوار و سانتریفیوژ به توانمندی بسیار بالا رسیده است و شرکتهای دانش بنیان و فناور در تولید این پمپ ها دارای توانمندی هستند. اما در حوزه پمپ های جابه جایی مثبت این نیاز به شکل جدی وجود دارد که این فناوری در داخل کشور بومی سازی شد.
وی ضمن اشاره به کاربرد و اهمیت بالای صنایع بالادستی، بیان نمود: تولیدات این شرکت در بازار داخل تحت عنوان مونوپمپ های اسکرو، پمپ های پیچی و یا ماردونی شناخته می شود. مونوپمپ های تولیدی این شرکت با برند «پمپ پاژ» در دو نوع افقی و عمودی در ۴۷ سایز طراحی و تولید می شوند که این تنوع تعداد در سایز مونوپمپ های تولیدی این شرکت سبب شد که به سادگی بتوان از آنها در ظرفیت ها و فشارهای مختلف استفاده نمود.
مصطفوی کاربرد مونو پمپ های پمپ پاژ را برای انتقال سیالات دارای غلظت بالا، حاوی ذرات جامد و خورندگی بالا دانست و اضافه کرد: این پمپ ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی برای جابه جایی پلی پروپیلن، در تصفیه خانه های فاضلاب و پکیج های تصفیه پساب برای انتقال لجن تغلیظ شده و در صنایع معدنی برای تزریق فلوکولانت به کار می آید. همینطور پمپ های ماردونی این شرکت در صنایع پایین دست مانند صنایع غذایی برای جابه جایی مواد غذایی غلیظ مانند رب، عسل و مواد غذایی همراه با مواد جامد استفاده می شود.


منبع:

1400/02/08
22:48:15
5.0 / 5
1119
تگهای خبر: شركت , صنعت , طراحی , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید