تولید نانوماده ای برای ضدباكتری كردن كاشی ها

تولید نانوماده ای برای ضدباكتری كردن كاشی ها

به گزارش بست روید یک شرکت دانش بنیان با تولید نانوماده اکسید روی یک محصول کاربردی برای حفظ سلامت در محیط های درمانی ارائه نمود.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، بشرا قنبری شوهانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: با عنایت به اهمیت و ظرفیت های بزرگ شکل گرفته در کشورمان در حوزه نانو فناوری، این شرکت در این عرصه فعالیت می کند و محصولاتی را مبتنی بر نانو مواد تولید می کند. یکی از تولیدات این مجموعه، نانو ماده اکسید روی است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این ماده خاصیت آنتی باکتریال دارد و در محصولات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در محیط های درمانی، حمام و آشپزخانه به علت رطوبت فضای مناسبی برای رشد انواع قارچ ها و باکتری ها ایجاد می شود، با تولید کاشی های آنتی باکتریال، این باکتری ها از بین می روند و محیط، بهداشتی و تمیز باقی می ماند.
قنبری شوهانی ضمن توضیح فعالیتهای علمی صورت گرفته در این مجموعه اظهار داشت: نانو ماده اکسید روی با لعاب به کار رفته در کاشی ممزوج می شود و در کارخانه های کاشی سازی، محصول نهایی، یعنی کاشی ضد باکتری تولید می شود. این محصول از راه دانشگاه تهران و آزمایشگاه میکروبیولوژی این دانشگاه آزمایش شد و مشخص شد تا ۹۹ درصد از باکتری های موجود را از بین می برد.
این فعال دانش بنیان در ادامه با عنایت به زمینه های موجود در کشور برای توسعه استفاده از نانوموادها، اظهار داشت: مشتری نهایی هم می تواند یک تکه از کاشی را به آزمایشگاه عرضه نماید و آنها هم یک آزمایش ساده روی آن انجام می دهند تا از نتیجه کار و کیفیت محصول مطمئن شود. البته مصرف این محصول محدود به کاشی نیست و در محیط ها و محصولات گوناگونی قابلیت استفاده دارد.
قنبری شوهانی، اضافه کرد: حالا این مجموعه در حال فعالیت بر روی پروژه تولید چرم آنتی باکتریال است. این چرم برای مثال می تواند برای تولید کفش های ضدباکتری به کار رود. کفش آنتی باکتریال علاوه بر افزایش بهداشت پا، از تولید بوی بد هم جلوگیری می کند.
وی همینطور بیان نمود: این مجموعه در مرکز نوآوری دانشگاه فرودسی مستقر است و شرکتی برآمده از دل دانشگاه به حساب می آید. هم اکنون هم در تلاش هستیم تا با استفاده از نانو فناوری، سبد محصولات دانش بنیان و فناور خویش را متنوع تر سازیم.


منبع:

1400/02/19
15:20:04
5.0 / 5
1176
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید