دانلود تیك تاك در دستگاههای دولتی آمریكا ممنوع می شود

دانلود تیك تاك در دستگاههای دولتی آمریكا ممنوع می شود

به گزارش بست روید کمیته امور دولتی و امنیت داخلی سنای آمریکا لایحه ای را به اتفاق آرا تصویب کرد که دانلود اپلیکیشن ویدیویی تیک تاک از جانب کارکنان فدرال در دستگاههای دولتی را ممنوع می کند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، جاش هاولی، سناتور حامی این لایحه در بیانیه مطبوعاتی این خبر را اعلام نمود. سنای آمریکا در اوت سال ۲۰۲۰ تمهید مشابهی را تصویب کرده بود. کن باک، نماینده کنگره لایحه مشابهی را در مجلس این کشور معرفی کرده است.

این اپلیکیشن که در بین نوجوانان محبوبیت دارد، از جانب دولت آمریکا به علت اینکه شرکت چینی بایت دنس مالک آن است، بعنوان یک تهدید امنیتی قلمداد شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا سال میلادی گذشته با استناد به نگرانیهای امنیت ملی و احتمال افتادن دیتای شهروندان آمریکایی به دست مقامات چینی، دستور داده بود اپلیکیشن ویدیویی محبوب تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. اما چالشهای حقوقی مختلف مانع از نهایی شدن توافق فروش شد. بر مبنای آخرین حکم دادگاه که هفتم دسامبر صادر شد، دستور اجرایی ترامپ احیانا فراتر از اختیارات قانونی وی بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، هاولی شرکت بایت دنس را تهدید امنیت فوری خواند و اظهار داشت: خوشحالم که می بینم همکارانم در سنا به اتفاق هم به کمپین جمع آوری اطلاعات پنهانی پکن می پردازند.
1400/02/25
20:28:02
5.0 / 5
1234
تگهای خبر: دانلود , شركت , فروش
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید