معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:

توسعه ارتباط دانشگاه و صنعت منجر به ایجاد نوآوری می شود

توسعه ارتباط دانشگاه و صنعت منجر به ایجاد نوآوری می شود

به گزارش بست روید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه منجر به ایجاد خلاقیت می شود و هر گونه صدور مجوز برای تحقق این امر را تسهیل خواهیم کرد.به گزارش بست روید به نقل از مهر، سورنا ستاری ظهر شنبه در مراسم افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه اصفهان با اشاره به لزوم توجه دانشگاه های کشور به خلاقیت و نوآوری گفت: باید قسمتی از فضاهای دانشگاهی به این امر اختصاص پیدا کند تا فضای پویاتری را در دانشگاه ها شاهد باشیم.
وی با اعلان اینکه در استان اصفهان توسعه تعامل دانشگاه ها و صنایع قابل توجه است، اظهار داشت: دراین زمینه بخش های هماهنگ کننده امور اقتصادی و خصوصاً اتاق تجاری نقش خوبی را ایفا کرده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر این که توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه منجر به توسعه خلاقیت می شود، افزود: دراین زمینه باید مراکز در رابطه با این مساله راه اندازی شود و صدور مجوز را برای این امر تسهیل خواهیم کرد.
وی در ادامه با اشاره به این که استان اصفهان در زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان و شهرک های علمی و فناوری پیشتاز است، اشاره کرد: دراین زمینه حضور سرمایه گذاران برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان نیز امری ضروری می باشد.
گفتنی است، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مسافرت یک روزه به اصفهان از برخی از شرکت های مستقر در شهرک صنعتی جی بازدید و طرح توسعه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اصفهان را افتتاح نمود.
بازدید از دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی و افتتاح مرکزی در ناحیه نوآوری دانشگاه اصفهان و بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دیگر برنامه های سفر سورنا ستاری به اصفهان است.


منبع:

1400/03/01
22:10:34
5.0 / 5
1211
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید