در شهرك تحقیقاتی اصفهان محقق شد؛

گردش مالی 3600میلیاد تومانی شركت های دانش بنیان و خلاق

گردش مالی 3600میلیاد تومانی شركت های دانش بنیان و خلاق

بست روید: شرکت های دانش بنیان و خلاق در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، گردش مالی 3600میلیاد تومانی را در سال قبل داشتند.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، توسعه کارهای فناورانه یکی از اولویت های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با استقرار شرکت‍های دانش بنیان، شرکت های خلاق و توسعه استارت اپ ها توانسته است به موفقیت های قابل توجهی در این عرصه نائل شود.
در این شهرک علمی و تحقیقاتی، ۵۸۰ شرکت دانش بنیان و فناور مستقر است که توانسته برای بیش از ۷هزار نیروی انسانی خلاق و نوآور اشتغال بوجود آورد. این کسب وکارها همین طور گردش مالی بیش از ۳هزار و ۶۵۲میلیارد تومانی را برای اقتصاد دانش بنیان به ارمغان آوردند.
میزان فروش شرکت های دانش بنیان و خلاق مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، به بالای ۱۷۵۰ میلیارد تومان رسیده است که رشد ۷۰درصدی را در سال ۹۹ نسبت به سال قبل نشان میدهد.
صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان در این سال توانست به حد نصاب ۳۷ میلیون دلار برسد که فناوران و نوآوران در این عرصه توانستند جهش ۷ برابری را نسبت به سال قبل برای تولید ناخالص داخلی کشور به ارمغان بیاورند.
اما میزان استقبال از توانمندی ها و ظرفیت های نهفته در حوزه پژوهش های کاربردی و فناورانه نیز قابل توجه بود بطوریکه میزان قراردادهای پژوهشی و فناوری شرکتها نسبت به سال قبل افزایش داشت و به میزان ۸۱۷ میلیارد تومان رسید. این میزان نشان دهنده رشد ۲.۳ برابری در حوزه پژوهش و فناوری است.
صاحبان سرمایه و فعالان حوزه حمایت های مالی از کسب وکارهای دانش بنیان و خلاق با سرمایه گذاری مشترک شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در تجاری سازی محصولات فناورانه، رکورد ۹.۱ میلیارد تومان را به جا گذاشتند و افزایش ۶ برابری نسبت به سال ۹۸ را رقم زدند.
فعالیت فناورانه شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور مستقر درآمد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را به بالای ۴۱میلیارد تومان افزایش داد و ۲۰۸ درصد رشد نسبت به میزان مصوب ثبت نمود.
این شهرک علمی و تحقیقاتی با حمایت و نقش آفرینی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای پشتیبانی از فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری گام برمی دارد و امسال نیز رشد و توسعه کارهای فناورانه را در نظر دارد.


منبع:

1400/03/04
22:17:23
5.0 / 5
1246
تگهای خبر: خدمات , شركت , فروش , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید