رقیب چینی اندروید هفته آتی عرضه می شود

رقیب چینی اندروید هفته آتی عرضه می شود

بست روید: سیستم عامل هارمونی برای تلفنهای هوشمند دوم ژوئن (12 خرداد) از طرف شرکت هواوی عرضه خواهد شد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، عرضه هارمونی بزرگترین حرکت هواوی برای احیا از لطمه ناشی از تحریمهای آمریکا مقابل کسب وکار تلفن هوشمندش خواهد بود. استفاده از این سیستم عامل به مفهوم آنست که هواوی دیگر به اندروید متکی نخواهد بود. تحریمهای آمریکا فراهم کردن پشتیبانی فنی گوگل برای مدل های جدید تلفن هواوی و همین طور دسترسی به خدمات موبایل گوگل را ممنوع کرده است.

هنوز مشخص نیست آیا هواوی تلفنهای هوشمند جدیدی را همزمان با عرضه هارمونی معرفی خواهدنمود یا اینکه بروزرسانی برای مدل های فعلی گوشی های هواوی صورت خواهد گرفت.

سیستم عامل هارمونی تلاشی برای خنثی کردن تاثیر تحریمهای ۲۰۱۹ آمریکا خواهد بود که دسترسی به فناوری آمریکایی را برای هواوی ممنوع کرده و توانایی این شرکت برای طراحی تراشه های خود و تامین قطعات از فروشندگان آمریکایی را متاثر کرده است.

هواوی که زمانی بزرگترین سازنده تلفن هوشمند در جهان بود با سهم بازار چهار درصد در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱، حالا در رتبه ششم بازار جهانی قرار دارد.

دولت ترامپ این غول مخابراتی را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا معرفی کرده بود اتهامی که هواوی منکر آن شده است.

بر اساس گزارش رویترز، رِن شنگفی، بنیانگذار هواوی هفته جاری از کارکنان این شرکت خواست جرات به خرج داده و در عرصه نرم افزار در جهان پیشرو باشند تا در بخشهای کسب و کاری فعالیت کنند که نمی تواند تحت تاثیر تحریمهای آمریکا قرار بگیرد.

منبع:

1400/03/05
23:19:26
5.0 / 5
1240
تگهای خبر: اندروید , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید