توسعه تجهیزات حوزه زیستی در یك شركت دانش بنیان

توسعه تجهیزات حوزه زیستی در یك شركت دانش بنیان

به گزارش بست روید یک شرکت دانش بنیان موفق به توسعه تجهیزات و روش های نوآورانه آزمایشگاه های تحقیقاتی شد.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، وحید عسگری مدیرعامل یک شرکت زیست فناوری دانش بنیان، تولید محصولات فناورانه و تحقیقات حوزه سلولی، مولکولی و فناوری های زیستی را هدف فعالان فناور این شرکت دانست و اضافه کرد: از همان گام نخست با تجهیز یک آزمایشگاه تحقیق و توسعه، پروژه های تحقیقاتی مختلف و تولید انواع محصولات شروع شد.
این فعال فناور، بهره گیری از نیروی انسانی دانش آموخته و متخصص را یکی از راهکارهای شرکت برای رسیدن به تولید محصول دانش بنیان دانست و اضافه کرد: با همکاری دانشگاهیان و پژوهشگران در طراحی پروژه های مختلف ظرفیت های تولید محصولات به بار نشست.
وی از انجام آزمون ها و آنالیزهای حوزه سلولی، مولکولی و میکروبی با بعضی از کیت های ایران ساخت ساخته شده در این شرکت گفت و افزود: علاوه بر تست های اصلی، انواع آزمون های دیگری هم به صورت موردی قابل انجام است.
مدیرعامل شرکت از عرضه خدمات تحقیقاتی در حوزه تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی گفت و اضافه کرد: خدمات در ارتباط با تجهیزات آزمایشگاهی فریزدرایر، آون خلاء و فرمانتور با وجود انواع تجهیزات آزمایشگاه پایه همچون فریز منفی هشتاد، انواع سانتریفیوژ و سونیکاتور و غیره، آماده سازی نمونه پیش از انجام تست و نگهداری اصولی آن تا زمان انجام تست، زمینه را برای توسعه محصولات و پژوهش های کارامد فراهم نموده است.
این فعال فناور از همکاری و تعامل ۵ متخصص در حوزه های متعدد دانشی در این شرکت گفت و اضافه کرد: در این مجموعه فناور، دانش آموختگان از رشته های مختلفی همچون بیوتکنولوژی، داروسازی، ایمونولوژی پزشکی، ژنتیک و غیره فعالیت دارند.
عسگری با بیان اینکه تجهیزات و تنوع خدمات آزمایشگاهی شرکت هرساله درحال بهبود و ارتقاء است، افزود: از برنامه های دراز مدت این آزمایشگاه راه اندازی آزمایشگاه کشت ویروس، توسعه بخش بیوشیمی با اضافه شدن دستگاههای تخصصی و تجهیز به انواع دستگاههای لازم برای فرمولاسیون داروهای مختلف به کمک دانش بومی و تجهیزات فناور این حوزه است.
مدیر شرکت از هدفمندسازی پروژه های پژوهشی و نقش آن در تعامل بهتر دانشگاه و صنعت گفت و اضافه کرد: همینطور از این طریق مبادرت به آموزش دانشجویان برای تبدیل شدن به یک پژوهشگر حرفه ای صورت می گیرد. بر همین مبنا آزمایشگاه تحقیق و توسعه این شرکت زیست فناوری آماده همکاریهای پژوهشی و آموزشی با دانشگاه ها، عرضه خدمات آزمایشگاهی به سایر متقاضیان هم جزو فعالیتهای آزمایشگاه قرار گرفته است.


منبع:

1400/03/15
15:22:53
5.0 / 5
898
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید