با كمك شركتهای دانش بنیان؛

سیستم هوشمند مدیریت ناوگان پیاده سازی می شود

سیستم هوشمند مدیریت ناوگان پیاده سازی می شود

به گزارش بست روید ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری در صدد است با کمک و شناسایی ۳ شرکت دانش بنیان، سیستم هوشمند مدیریت ناوگان حمل و نقل را پیاده سازی کند.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، استفاده از سیستم های هوشمند، یکی از مسیرهای مطمئن و کاربردی برای بهینه سازی مصرف سوخت در دنیا است.
در این راستا پروژه ای برای اجرایی شدن سیستم های مدیریت هوشمند ناوگان به منظور کاهش مصرف سوخت خودرو ها را در اولویت قرار داده است که اجرای آن می تواند عدد قابل توجهی از میزان مصرف سوخت در کشور را کم کند. این کار با اجرایی شدن سیستم های هوشمند در تولید تجهیزات کنترل ترافیک، مسیریابی، مکان یابی و مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی محقق خواهد شد.
به کارگیری سیستم های هوشمند در تولید تجهیزات کنترل ترافیک، مسیریابی، مکان یابی و مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی همچون روش هایی است که میتوان برای بهینه سازی مصرف سوخت در نظر گرفت.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا این کار را با شناسایی ذینفعان و بازیگران این عرصه، عملیاتی کند. هم اکنون صنعت بیمه، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و صنعت خودروسازی کشور بعنوان بهره برداران این طرح نیازهای خویش را به ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نموده اند.
این ستاد نیازها را به شرکتهای دانش بنیان اعلام نموده است تا از توان و تخصص آنها برای رفع این نیازها کمک بگیرد.
به منظور از بهینه سازی مصرف انرژی، انتخاب الگوها و اتخاذ و بکارگیری روش ها و سیاست هایی در مصرف درست انرژی است که استمرار وجود و دوام انرژی و ادامه حیات و حرکت را تضمین کند. با عنایت به این که منابع انرژی در دنیا رو به اتمام است و زنگ خطر این مورد به صدا درآمده است همه کشورها به دنبال یافتن مسیری درست برای بهینه کردن مصرف انرژی هستند.
اجرای این پروژه با کمک و شناسایی ۳ شرکت دانش بنیان به مرحله اجرا رسیده است تا از ظرفیت آنها برای طراحی و تولید محصولات و سیستم های هوشمند حمل و نقل استفاده گردد.


منبع:

1400/03/19
10:43:17
5.0 / 5
1029
تگهای خبر: تخصص , سیستم , شركت , صنعت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید