موشك چندبار مصرف با چاپ سه بعدی ایجاد می شود

موشك چندبار مصرف با چاپ سه بعدی ایجاد می شود

بست روید: یک استارت آپ فضایی تصمیم دارد تمام قسمت های یک موشک چند بار مصرف را با فناوری چاپ سه بعدی بسازد. هوش مصنوعی و ربات ها می توانند این موشک را در 60 روز بسازند.


به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، یک استارت آپ فضایی بتازگی از موشک «تران آر»(Terran R) رونمایی کرده که بطور کامل با پرینتر ۳ بعدی ایجاد می شود. این وسیله پرتاب فضایی طی ۶۰ روز ایجاد می شود و تمام آن چندبار مصرف است.
شرکت «ریلیتیویتی اسپیس» (Realativity Space) این موشک را یک وسیله پرتاب ۲ قسمتی معرفی کرده که ارتفاع آن ۶۶ و قطر آن ۴.۹ متراست. این استارت آپ کالیفرنیایی مشغول طراحی موشکی برای ارسال ماهواره برای سفرهای چند سیاره ای است. موشک مذکور می تواند ۲۰ هزار کیلوگرم را به مدار زمین ببرد. همین طور ۷ موتورAeon R۳D در موشک به کار گرفته می شوند. البته قسمت بالایی موشک فقط یکی از موتورهای پرینت شده مذکور را حمل می کند.
استارت آپ «ریلیتیویتی اسپیس» ادعا می کند همه بخش های موشک همچون قسمت های اول و دوم آن قابلیت چندبار استفاده را دارند. البته هنوز مشخص نیست تمام بخش های موشک چگونه بازیافت و باردیگر استفاده می شوند. ریلیتیویتی اسپیس ادعا می کند این اولین موشک دنیا است که بطور کامل با پرینتر سه بعدی ایجاد می شود. هوش مصنوعی و ربات های خودکار پروسه چاپ موشک و موتورهای آنرا برعهده دارند. البته این شرکت تصمیم ندارد تا «تران آر» را تا ۲۰۲۴ به فضا پرتاب کند، اما قرارداد ساخت موشک برای اولین مشتری خودرا امضا نموده است.

1400/03/20
12:38:29
5.0 / 5
1121
تگهای خبر: ربات , شركت , طراحی , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید